Sveika, saulėtoji Portugalija! ERASMUS+ PROJEKTAS “THINK GLOBAL, LEARN BEING AN ENTREPRENEUR IN EUROPE!”

Sveika, saulėtoji Portugalija!  ERASMUS+ PROJEKTAS “THINK GLOBAL, LEARN BEING AN ENTREPRENEUR IN EUROPE!”

2023 rugsėjo 18-22 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai Adas, Meinardas, Rugilė (9v) , Kamilė, Ieva (10v) lydimi gimnazijos direktoriaus Žilvino ir mokytojos Birutės dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto „Think Global, Learn Being an Entrepreneur in Europe!“ tarptautinėse mokymo(si) veiklose, vykusiose nedideliame Agdos miestelyje, Portugalijoje. Šio mobilumo tikslas – mažiau galimybių turinčių žmonių įtrauktis. Mokiniai bendravo su įvairią negalią turinčiais asmenimis, pabėgėliais, gilinosi į jų problemas, poreikius, kartu dalyvavo būriavimo užsiėmimuose. Betarpiškas bendravimas suteikė galimybę geriau pažinti įvairią negalią turinčių žmonių kasdienybę, siekius, svajones. Įgyta patirtis buvo pritaikyta vystant verslo planus ir kuriant verslo modelius, atliepiančius mažiau galimybių turinčių žmonių poreikius. Šie verslo modeliai turėjo atitikti ir tvarumo reikalavimus bei būti draugiški aplinkai. Verslo planai ir modeliai buvo kuriami bendradarbiaujant su Aveiro universitetu, užsiėmimus vedė universiteto dėstytojai. Idėjų verslo modeliams mokiniai sėmėsi ir iš SWOT analizių, padarytų prieš mobilumą. Įdomu buvo susipažinti su Aveiro universiteto programa, pritaikyta įvairią protinę negalią turintiems studentams, džiugu buvo matyti laimingas šių studentų akis bendraujant su projekto dalyviais. Darbas mišriose tarptautinėse grupėse suteikė galimybę pagilinti verslumo kompetencijas, bendradarbiaujant su bendraamžiais iš Latvijos, Kroatijos, Italijos, Graikijos, Portugalijos bei dalinantis savo patirtimi. Gyvendami šeimose mokiniai pagilino tarpkultūrines, komunikacines kompetencijas. O Meinardas ir Kamilė savo gimtadienius šventė kartu su bendraamžiais iš šešių Europos šalių.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 22 spalio