Žvilgsnis pro rakto skylutę į ASU

Žvilgsnis pro rakto skylutę į ASU

2018 m. 04 mėn. 24d. (trečiadienį) 1 a klasės mokinės; Julija, Aistė, Ernesta, Kotryna, Greta, Ugnė, Gabrielė ir Indrė; Dalyvavo atvirų durų dienos programoje Aleksandro Stulginskio universitete. Gavome šansą atverti duris ir pažvelgti į kasdienį universiteto gyvenimą, trumpai susipažinome su pačiu universitetu ir jo veikla, fakultetais ir kitomis (šoninėmis) veiklomis. Tik atvykus į renginio vietą gavome sau asmeniškai paruoštas programas su mūsų pasirinktomis veiklomis ir ASU miestelio planu bei dovanų maišeliais. Pirma, visos kartu išklausėme paskaitą „Karjeros kelias. Kiek įtakos jam turi tėvai? Kas juo eis? Aš ar jie?“, kurią įdomiai ir įkvėpiančiai pravedė bei atsakė į visus šiuos klausimus Gabrielė Martirosianaitė ir jos mama, ASU dėstytoja Lina Martirosianienė. Paskaitoje moterys papasakojo apie savo patirtį mokykloje, mokyklos svarbą, klasiokus ir apie tai, kaip mėgauti savo laiku mokykloje, kol dar joje esame. Kalbėjo apie bendravimo svarbą, apie tai, kaip gyvename tokiu metu, kada nebemokame vienas su kitu bendrauti ir kokios iš to kyla problemos. Vedėjos skatino ieškoti savęs ir kelyje link savo svajonių profesijos nekreipti dėmesio į kitus, nesileisti būti spaudžiamiems. Taip pat, patarė kaip pasirinkti tinkamas studijas. Moterys teigė: „Sėkmės, be didelio darbo, nėra.“ Toliau klausėmės paskaitos „Gedimino kalnas, Šliaužti ar nešliaužti?“, kurią profesionaliai, su humoru pravedė ASU doc. dr. Raimondas Šadzevičius. Paskaitos metu susipažinome su nuošliaužų priežastimis, tipais, pasekmėmis ir nuostoliais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, įsigilinome į nuošliaužų tipus ir pavojus žmonėms. Vedėjas papasakojo apie dabartinę bokšto padėtį ir originalius jos sprendimus. Galiausiai bokšto būklė liko kaboti ant klaustuko.  Pasistiprinę su studentiškais pietumis, dalyvavome savo pasirinktose veiklose. Užsiėmime „Atsinaujinantys ištekliai ir žalioji energetika. Ar išgelbėsim pasaulį?“ turėjome progą pasivaikščioti po ASU laboratorijas ir giliau susipažinti su antrinėmis žaliavomis, kuro ištekliais bei jų naudingumu.  „Kas yra vitamino C bomba? Vaisiai ar daržovės“, kur dalyviai vykdė cheminius apskaičiavimus ir eksperimentus sužinoti geriausiu vitamino C šaltinius. Veikloje „Bičių gyvenimo paslaptys ir netikėtumai“ dalyviai artimiau susipažino su bitininkyste, galėjo paragauti medaus. Po visų šių veiklų, dalyviai galėjo pakonkuruoti orientacinėse varžybose.  Dalyvaudamos sužinojome daug apie patį universitetą ir jo veiklą, susipažinome su puikia aplinka ir savo dalykų dėstytojais.

   

Paskutinis atnaujinimas: 2018 29 balandžio