TARPTAUTINĖ HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA „Laiko paženklinti…“

TARPTAUTINĖ HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA „Laiko paženklinti…“

Sustoti, pažinti, tyrinėti ir suprasti praeitį…
Sausio 27 d. Kauno Veršvų gimnazijoje vyko Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos paminėjimo renginys „Laiko paženklinti…“. Džiugu tai, kad prie gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro narių sumanytos renginio idėjos kartu prisijungė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ „Atminties biuro“ koordinatorė Daiva Citvarienė bei NKDT aktorė Saulė Sakalauskaitė. Jų ir „Na de Dam“ teatro (Amsterdamas) iniciatyva, dar rudenį,  gimė projektas/spektaklis, režisuotas S.Sakalauskaitės „Jaunimas kalba apie karą“. Unikalų pasakojimą, pagal Holokaustą išgyvenusios kaunietės Frumos Kučinskienės bei žydų kilmės kaunietės Bellos Shirin išklausytus atsiminimus, perteikė jaunosios kaunietės: Fausta Junelytė, Amanda Bižytė, Ugnė Daukšaitė, Miglė Jasaitytė ir Gabrielė Kasparavičiūtė. Tai kartų bendradarbiavimo projektas, pasakojantis II pasaulinio karo istorijas.
Renginio metu, buvusi gimnazijos mokinė, dabar VU Žurnalistikos studijų krypties I kurso studentė Julija Stankevičiūtė, pristatė autorinę fotografijų parodą „Laiko paženklinti žydų kultūros pėdsakai“. Tai Veršvų gimnazijos, Kauno žydų bendruomenės, Tarptautinės Komisijos ir TOLI instituto (JAV) finansuotas bendradarbiavimo projektas.
Atminimo programoje meninę kompoziciją, pagal Holokaustą išgyvenusių liudininkų prisiminimų knygą „Gyvybę ir duoną nešančios rankos“, pristatė ir gimnazijos 5 – 10 klasių mokinių grupė (mokinius ruošė: Ginta Junelienė, Mantas Kisielius, Diana Murauskienė).
Minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, gimnazijos I – II klasių moksleiviai, buvę mokyklos mokiniai, mokytojai, administracijos atstovai, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, svečiai iš LSMU gimnazijos prisijungė prie pasaulinės žydų bendruomenės inicijuotos pilietinės iniciatyvos „Mes prisimename“, „We remember“ ir tylos minute pagerbė Holokausto aukų atminimą.

Fotografas Adomas Norvydas

Paskutinis atnaujinimas: 2022 30 sausio