Kelionė į Estiją

Kelionė į Estiją

Kovo 25 – 27 dienomis NORDPLUS Junior projekto „Kitame krante“ komandos nariai ( Viltė Malinauskaitė 5v, Emilija Bnedžiūtė 6i, Milda Bendžiūtė 6i, Titas Jonavičius 6i, Neida Pakalniškytė 7a bei mokytojos Rita Petrauskienė ir Diana Murauskienė) vyko į baigiamąjį projekto partnerių susitikimą Tartu mieste (Estijoje).
Viešnagės metu su Danijos, Suomijos, Estijos moksleiviais ir mokytojais svečiavomės renovuotoje Tartu Raatuse mokykloje, lankėmės pamokose, pristatėme savo paruoštas prezentacijas, dalyvavome orientaciniame žaidime po Tartu senamiestį. Smagiai laiką leidome viename didžiausių Baltijos šalyse mokslo centrų (AHHAA), planetariume stebėjome žvaigždes, galaktikas ir grožėjomės savo Žemės planeta. Pasijautėme „mažyčiais žmogeliukais su savo didelėmis problemomis“. Ketvirtadienio rytą, pasveikinę Viltę su gimtadieniu, leidomės gidės vedami po nuostabų Vainemuinės teatro pasaulį, kurio nemato paprasta žiūrovo akis. Šiame pastate pasijautėme aktoriais, sugebėjusiais vieni kitiems nulipdyti savo pačių kaukes. Po šio smagaus nuotykio vykome apžiūrėti, prieš du metus duris atvėrusį, nacionalinį Estijos muziejų, kuris maloniai nustebino savo neįprastu dizainu, šiuolaikiška edukacine aplinka ir pateikimo estetika.
Per du metus apkeliavę Danijos, Suomijos, Lietuvos ir Estijos mokyklas, dalyvavę įvairiose edukacinėse ir pažintinėse veiklose, paminėję valstybių Nepriklausomybės paskelbimo/atkūrimo Šimtmečius, šią kelionę baigėme praturtėję naujomis patirtimis ir kuo puikiausiomis nuotaikomis.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 5 balandžio