Verslumo veiklų ir mokomųjų bendrovių sezonas’2023-2024

Verslumo veiklų ir mokomųjų bendrovių sezonas’2023-2024
Su dar vienų mokslo metų pabaiga baigiasi gimnazijos verslumo veiklos taip pat ir mokomųjų mokinių bendrovių sezonas. Jaunieji verslininkai susiveda finansus, vieni išmoka akcininkams dividendus, kiti aprauda patirtus nuostolius ir su viltimi sau taria, jog kitais metais „tikrai tikrai stengsimės dar labiau ir pasieksime dar daugiau“.
Į jaunųjų bendrovių „AcceleratorX“ programą šiemet gimnazijoje įsitraukė 91 mokinys, veikė 20 jaunųjų bendrovių. Džiaugiamės, kad prie jų sėkmingai prisijungė ir skaitmeninio verslumo ugdymo projekto 5–6 kl. komandos.
Be jau tradicinių pasirodymų Lietuvos Junior Achievement rengiamose jaunųjų bendrovių mugėse (iš viso parsivežta 19 apdovanojimų ir nominacijų), šiemet keturios bendrovės turėjo galimybę savo idėjas pristatyti ir užsienyje – dalyvavo Tarptautinėje eXpo Estijoje, Tartu mieste. Ryškiausiai čia suspindėti pavyko jaunąjai bendrovei „AutoBud!“ (Edvinas, Arnas, Renaldas, Lukas ir Arminas, III gimn. kl.), laimėjusiai nominaciją už „Geriausią šiuolaikinių technologijų pritaikymą.
Lietuvoje 5–8 kl. kategorijoje I-ąją vietą užėmė jaunoji bendrovė „ForeverFam“ (Benas, Kajus, Edas, Nojus, Ignas, Oskaras, 7 d. kl.), gaminanti šeimos veiklų kalendorius, skatinančius šeimos narius daugiau laiko praleisti kartu.
Jauniesiems gimnazijos verslininkams pavyko pritraukti daugiau nei pusantro tūkstančio eurų investicijų. Tokiu savo pasirinkimu galėjo džiaugtis ne vienas investuotojas, nes jiems buvo išmokėta 1221 euras dividendų.
Materialus atlygis džiugina, tačiau didžiosios pamokos lieka tarp eilučių – per metus įgyta patirtis, įveikti ar įveikę iššūkiai, atrasti sprendimai, bendraminčiai, nusivylimai ir savęs atradimai. Linkime visoms jaunosioms bendrovėms atsikvėpti, pasimėgauti nuveiktais darbais ir grįžti naujomis idėjomis kitiems mokslo metams.

Dėkojame jaunąsias bendroves kuravusiems mokytojams: Nagliui Jonuškai, Giedrei Juškevičienei, Evelinai Šmulkštytei, Renatai Lincevičienei, Miglei Glušauskaitei ir Vaidai Juškevičienei.

Bendra visų metų verslumo veiklų ataskaita dalinamės su visais. Dėkojame visai gimnazijos bendruomenei bei socialiniams partneriams už dar vienus metus augimo, tobulėjimo ir naujų įspūdžių veikiant ir kuriant kartu! Sezoną baigiame ir su nekantrumu laukiame kito!

Novatoriškas verslumas – ataskaita

Paskutinis atnaujinimas: 2024 27 birželio