Erasmus+ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projektas “Para um Turismo Consciente e Inclusivo na Europa” 2020-2022

Kovo 11-16 dienos buvo tikrai ypatingos Kauno Veršvų gimnazijai. Net daug ko mačius-šito dar nematė 😊 Du Erasmus+ projektai gimnazijoje viešėjo vienu metu. Ir tai neatsitiktinumas. Vieno projekto dalyviai sėmėsi patirties iš kito projekto veiklų. O buvo taip….

Erasmus+ Ka229 projekto „For Conscious and Inclusive Tourism in Europe“ dalyviai iš Portugalijos, Kretos, Tenerifės, Italijos ir Bulgarijos atvyko į 5-ąsias tarptautines mokymo(si) veiklas Lietuvoje. Susitikimo tikslas buvo išsiaiškinti alternatyvių transporto priemonių – dviračių – panaudojimo galimybes, išnagrinėti senosios paveldinės architektūros integravimo į miesto plėtrą pavyzdžius bei sukurti tvarius, įtraukius turizmo industrijos modelius. Būtent pastaroji veikla labai sudomino mūsų senus gerus draugus iš Reunion mokyklos, kurie ir nusprendė pasižiūrėti, kaip vyksta mūsų mokykloje verslo modelių kūrimas. Aišku, jie turėjo ir kitų tikslų – stebėti verslumo pamokas bei apsilankyti tarptautinėje jaunųjų bendrovių expo. Taigi 4 mokytojai iš Reunion tuo pačiu metu atvyko darbo stebėsenos vizitui pagal Erasmus+ KA1 projektą.

O CIT dalyviai laiko veltui neleido – mūsų moksleiviai pravedė puikią ekskursiją po Kauno senamiestį, kurios metu užsukome į Kauno miesto savivaldybę, kurioje mus svetingai priėmė Lina Duobaitė, užsienio reikalų skyriaus vedėja bei turizmo informacijos centro Kaunas IN  atstovas, kuris ir papasakojo moksleiviams, kaip yra įgyvendinami tvarumo principai Kaune.

Daug įspūdžių paliko apsilankymas Arklio muziejuje bei šiltas ir nuoširdus bendravimas su jo vedėju, aišku ir Lietuviškos duonelės kepimas ir ragavimas kartu su kitomis lietuviškomis tradicinėmis vaišėmis.

O kur dar Trakų pilies didybė, Vilniaus senamiestis, laisvalaikis ledo rūmuose, boulinge ir paskutinis atsisveikinimo vakaras su tradiciniais šokiais ir dainomis Kauno Santakos parke….. Greitai prabėgo savaitė, suteikusi ne tik naujos patirties, žinių, bet ir nuostabių akimirkų kartu su bendraamžiais iš partnerių šalių.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 11 rugpjūčio