Erasmus+ KA220 bendradarbiavimo partnerystės projeketas Nr. 2022-1-RO01-KA220-SCH000088772 “Together for a Sustainable Europe”
“Together for a Sustainable Europe”
Džaugiamės, jog kartu su partnerėmis mokyklomis iš Rumunijos, Portugalijos, Kipro galėsime prisidėti prie tvarios Europos ateities. Šią galimybę mums suteikia Erasmus+ KA220 projektas “Together for a Sustainable Europe”. Projekto metu mūsų moksleiviai kartu su bedraamžiais iš partnerių šalių mokysis tvarumo paslapčių, aiškinsis, kodėl būtina laikytis tvarumo principų ne tik verslo srityje bet ir kasdeininiame gyvenime, buityje. Gyventi švaresnėje aplinkoje ir kvėpuoti gaivesniu oru norime kiekvienas. Tačiau ar visi vienodai stengiamės? Ar galvojam eapie ateitį? Visų tvarumo taisyklių vienu metu galbūt ir nepavyks laikytis,
tačiau kiekvieną dieną puoselėjant aplinkai draugiškesnius įproč ius, galime pasiekti įspūdingų rezultatų.Juk dideli pokyčiai prasideda nuo mažų darbų, taigi kartu su bendraminčiais iš užsienio pokyčių sieksime pradėdami nuo savęs. Šio projekto metu 12 mokinių turės galimybę vykti į tarptautines mokymo(si) veiklas partnerėse šalyse o jiems padės ir kelionėse lydės direktoriaus pavaduotoja Renata Lincevičienė, ekonomikos ir verslumo mokytojas Naglis Jonuška, projekto koordinatorė -anglų kalbos mokytoja Birutė Dručkutė. Projekto metu bus sukurta interaktyvi mokomoji medžiaga, padėsianti ugdyti aplinkai draugišką, sąmoningą asmenybę, kuriai rūpės mūsų planetos ateitis .
Projekto trukmė 2022-2024 m.m.
Ar Draluka laikėsi tvarumo principų?
Tvarumas. Tvarios Europos link. Tikslas, dėl kurio Erasmus+ projektas balandžio 24-28 dienomis į Rumuniją sukvietė bendraamžius iš Lietuvos, Portugalijos ir Kipro, o svetingai pasitiko Liceul Tehnologic profesinė mokykla, esanti Costesti miestelyje. Susipažinę ir apžiūrėję mokyklą mūsų mokiniai Goda, Rokas ir Arnas kartu su bendraamžiais iš kitų šalių kibo į darbą. Kas yra tvarumas, kodėl šiandien šis žodis yra labai aktualus, kaip laikytis tvarumo principų savo kasdieniniame gyvenime, kaip prikelti daiktus antram gyvenimui – klausimai, į kuriuos atsakymų mokiniai ieškojo pirmąją darbo dieną.
Antrąją vizito Rumunijoje dieną Erasmus+ projekto " Together for a Sustainable Europe" dalyviai sužinojo, kaip savo buitį padaryti tvaresnę – mokėsi gaminti natūralų muilą bei kompostuoti maisto atliekas. Vėliau mokiniai iš Lietuvos, Kipro, Portugalijos ir Rumunijos stebėjo, kaip gaminami rankų darbo kalėdiniai eglučių žaisliukai bei patys mėgino žiesti molinius indus. Edukacinės veiklos pabaigtos apsilankymu XVI a. pastatytoje Cortea de Arges vienuolyno katedroje.
Trečioji vizito Rumunijoje diena skirta susipažinti su priimančiu regionu. Rytas prasidėjo nuo vizito į kalnais apsuptą ir legendomis apipintą Brano pilį, kurioje, pasak romano, gyveno garsusis grafas Drakula. Vėliau mokiniai aplankė Valea Zanelor molio pilį ir šalia įsikūrusį Pasakų sodą. Vakarop – pažintis su apskrities centru, Sibiu miestu. Na, o neišvengiamas dienos desertas kauniečiams – Žalgirio palaikymas grįžtančiame iš ekskursijos autobuse.
Erasmus+ vizito Rumunijoje metu mūsų gimnazijos mokiniai pristatė Lietuvoje veikiančias su maisto švaistymu kovojančias organizacijas bei tvaraus verslo pavyzdžius. Apsikeitę gerąja patirtimi, projekto "Together for a Sustainable Europe" dalyviai iš Lietuvos, Rumunijos, Kipru ir Portugalijos kūrė verslo idėjas, sprendžiančias tvarumo problemas. Taip pat mokėsi namų sąlygomis pasigaminti vabalų viešbutį.
Erasmus+ išvyka į Rumuniją užbaigta dirbtuvėmis " Ateities mokykla" – mokiniai, naudodamiesi kompiuterine programa ArchiCAD, kūrė savo ateities mokyklos viziją. Savaitės įspūdžiai aptarti, visos planuotos veiklos įgyvendintos, dalyvių sertifikatai įteikti, o kitas susitikimas laukia jau birželio mėnesį Portugalijoje.