Varškės sūrio kelionė po Europą

Varškės sūrio kelionė po Europą

Pavasarį mokykloje surengtoje maisto produktų mugėje sėkmingai pristačius lietuvišką varškės sūrį ekspertams iš Ispanijos, Rumunijos, Lenkijos bei Italijos, rudeniop sulaukėme kvietimo dalyvauti mugėje Lenkijoje, Smardzevice miestelyje. Būtina sąlyga-atsivežti daug ir įvairių rūšių lietuviško varškės sūrio – kad visiems norintiems užtektų ne tik paragauti, bet ir namo parsinešti. Kadangi metus laiko gyvuojančiai LCC kompanijai Lietuvos rinkoje jau darėsi ankšta, tai kvietimas atvykti į Lenkiją mus tikrai pradžiugino. Juolab , kad atvykti žadėjo ir mūsų besikuriančios tarptautinės bendrovės „Europe in One Bite“ partneriai.
Lietuviškas sūris turėjo pasisekimą – lankytojai ne tik ragavo mūsų produktą bet ir namo nešėsi. Akimirksniu dingo visa mūsų atsivežtas gėris – ir paprasti sūriai, ir su kmynais, razinomis, spanguolėmis, žolelėmis, švieži, kepti  ir rūkyti. Lietuviškas sūris puikiai derėjo su lenkiška duona ir rumunišku medumi. O šokoladiniai sūreliai pavergė mažuosius mugės lankytojus.
Kelionės į Lenkiją tikslas buvo ne tik mugė, bet ir tarptautinės bendrovės „Europe in One Bite“ vystymas. O sąlygos šiam reikalui tikrai puikios, kadangi į mugę atvyko visi mūsų partneriai – Ispanai, Rumunai, Italai. Savaitės eigoje produktyviai padirbėjome ties „Žmogiškaisiais resursais“.
Dirbdami mišriose tarptautinėse grupėse sudarėme ir patvirtinome bendrovės dekalogą, susitarėme dėl naujų darbuotojų paieškos ir priėmimo į darbą kriterijų, sudarėme darbuotojų teisių ir pareigų aprašus. Sekantis etapas jau bus Rumunijoje pavasarį, kur ir planuosime savo tarptautinės įmonės biudžetą bei kursime darbo vietas ir sieksime, kad jos būtų šiuolaikiškos ir ergonomiškos.
Džiugino šeimininkų svetingumas ir dėmesys. Turėjome nuostabią galimybę apsilankyti duonos kepyklėlėje ir ne tik pamatyti kaip gimsta lenkiška duonutė, bet ir patys galėjome išbandyti kepėjo amatą – o jau skanumas buvo tų savo rankomis pasidarytų ir pasipuoštų sausainukų…… Lankydamiesi Chęciny pilyje bei vaikščiodami po apylinkes stebėjome istorines Lietuvos ir Lenkijos sąsajas – čia ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pėdsakai, ir ąžuolas, pasodintas minint Žalgirio mūšio metines…. Grožėjomės Świętokrzyskie vaizdais, landžiojome po urvus. O vakarai, praleisti kartu su bendraamžiais iš kitų šalių buvo ašarų upelių priežastis atsisveikinant…. Bet – šiandien atsisveikinam Lenkijoje, po keleto mėnesių sveikinsimės Rumunijoje.
Bendrovę LCC, o tuo pačiu ir mūsų gimnazija Lenkijoje atstovavo 8 a klasės mokinės Eglė Jukavičiūtė ir Emilija Kavaliauskaitė bei IIig klasės mokinys Mikas Bendžius, o juos lydėjo mokytojai Birutė Dručkutė ir Naglis Jonuška.
Visas mūsų kelionės ir pragyvenimo išlaidas padengė Erasmus+ tarptautinis projektas “School Entrepreneurship. An Adventure Looking at the Future of Europe”. Kitaip tariant, tai buvo 4-tos projekto tarptautinės mokymo(si) veiklos Lenkijoje.


 

Paskutinis atnaujinimas: 2021 22 kovo