Vaikų akcijos Kauno gete 75-ųjų metinių minėjimas

Vaikų akcijos Kauno gete 75-ųjų metinių minėjimas

Kovo 28 d. būrelis Kauno Veršvų gimnazijos mokinių kartu su mokytoja Ginta Juneliene dalyvavo Vaikų akcijos Kauno gete 75-ųjų metinių minėjime. Šios akcijos metu per vieną dieną buvo išvežta ir nužudyta 1700 Kauno geto vaikų ir senolių.
Renginio metu  kalbantieji priminė ir pabrėžė tą faktą, jog žydų genocido metu iš 6 milijonų žuvusiųjų 1,5 milijono buvo vaikai. Minėjime pasisakė tiek žinomi žydų atstovai politikoje ir viešoje erdvėje bei svečiai iš Jeruzalės, tiek Vaikų akciją išgyvenusi liudininkė, pasakojusi apie tai, jog iš visų jos mylimų pusbrolių ir pusseserių vienintelė gyva po Vaikų akcijos liko ji. Liudininkė prisiminė, jog vieną iš jos pusbrolių, tada dar kūdikį, nušovė,kai buvo bandoma jį išgabenti iš geto. Moteris atnešė  akmenį su jo vardu, nors, kaip ir pati pabrėžė, atminti kiekvieną jos žuvusį artimą reikėtų ne vieno ir ne saujos akmenų. Tradiciškai akmenis prie „Vaikų Toros“ paminklo sinagogos kieme paliko ir gimnazijos mokiniai.
Renginys tęsėsi J. Gruodžio konservatorijos koncertų salėje, kur žiūrovai klausėsi J. Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų orkestro nuostabios muzikos (vadovė K. Domarkienė). Orkestras ir jo solistai pravirkdė ne vieną auditorijos narį. Kauno Aušros gimnazijos teatro studijos inscenizacija „Žydų mergaitė ir trys jos mamos“ (režisierė N. Žilinskienė) mintimis visus perkėlė į kitą laikotarpį.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 29 kovo