TRADICINIS SEMINARAS TOLERANCIJOS UGDYMO CENTRŲ BENDRUOMENĖMS ARIOGALOJE

TRADICINIS SEMINARAS TOLERANCIJOS UGDYMO CENTRŲ BENDRUOMENĖMS ARIOGALOJE

Rugpjūčio 2 – 3 d. vyko seminaras „Lokali istorija, jos panaudojimas ugdymo procese. Pažintis su XX a. istorijos įvykiais Švėkšnoje, Tauragėje, Raseinių ir Kelmės rajonuose.“
Tradicinis, vasarą vykstantis seminaras yra skirtas mokytojų bendruomenėms, dirbantiems Tolerancijos ugdymo centruose. Kasmet vykstančio seminaro tikslas – susipažinti su XX a. vykusiais istorijos įvykiais įvairiose Lietuvos vietovėse: miestuose ir miesteliuose. Šiame seminare dalyvavo ir mūsų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Diana Murauskienė ir narė Vaida Juškevičienė.
Kasmet seminaras prasideda Ariogaloje – Ariogalos gimnazijoje veikiančiame Tolerancijos ugdymo centre. Šiais metais iš Ariogalos buvo vykstama į Švėkšną, kur gidė Monika Žąsytienė supažindino su miestelio istorija ir unikaliais kultūriniais objektais: buvo lipama į Šv. Jokūbo bažnyčios bokštą, iš kurio, giedrą dieną matosi Kuršių marios, pažintis su Švėkšnos „Saulės“ gimnazija ir joje įsikūrusiu miestelio muziejumi, barokinės Genovaitės vilos (Vila Genowefa – Švėkšnos dvaras) istorija su turtingą praeitį menančiu parku, gyvenusios gausios žydų bendruomenės pėdsakai su renovuojama sinagoga.
Po apsilankymo Švėkšnoje – Tauragės krašto muziejus „Santaka“, kuriame mokytojų bendruomenė susipažino ne tik su pasienio miesto istorija ir istoriniais įvykiais Tauragėje, bet sužinojo apie muziejininkų organizuojamas edukacijas įvairaus amžiaus mokiniams.
Antrąją seminaro dieną mokytojai, lydimi gido Arno Zmitros, tęsė pažintį su Raseinių ir Kelmės rajonais: susipažino su Šiluvos miestelio istorija, kuris tikintiesiems garsus dėl Šv. Marijos Mergelės apsireiškimo, o atvykstantiems svečiams įdomus dėl gyvenusių asmenybių. Renginio dalyviai pamatė legendinę režisieriaus Eimunto Nekrošiaus kėdę, kuri, kaip atminimas apie kūrėjo darbus, stovi Jono Pauliaus II aikštėje. Gyvenusią gausią Šiluvos žydų bendruomenę mena paminklinis akmuo vietoje, kur kadaise stovėjo sinagoga.
Iš Šiluvos švietimo darbuotojai nuvyko į Kelmės dvarą, nuo kurio prasidėjo Kelmės miesto istorija. Susipažinus su gausia ir interaktyvia muziejaus ekspozicija, mokytojai apsilankė Lietuvos partizanų memoriale Kryžkalnyje. Gidas Arnas Zmitra akcentavo, jog kitais metais šalia memorialo iškils informacinis centras, kuriame bus išsami informacija apie Lietuvoje vykusį partizaninį karą.
Iš Kryžkalnio renginio dalyviai nuvyko į Nemakščius, kurie pasitiko pasipuošę gėlėmis bei miestelio vėliavomis, nes 2022 metais Nemakščiai yra Mažoji kultūros sostinė. Aplankę miestelio centrą, sužinoję unikalią vietos bažnyčios pastatymo istoriją ir apsilankę Aštuonračio muziejuje, mokytojai grįžo į Ariogalos gimnaziją seminaro aptarimui.
Pasak gimnazijos vadovo Arvydo Stankaus: „Kiekvienas seminaras, jo metu organizuota išvyka, duoda daug žinių ir informacijos, kurią vėliau panaudojame pedagoginiame darbe. Tad kaimynystėje esančios istorinės – kultūrinės vietos atskleidžia, jog kiekviena jų gali papasakoti savo istoriją – mums tereikia tik tą vietą prakalbinti.“
Istorijos mokytojo Arūno Mikalausko straipsnis / įspūdžiai apie seminarą – spausti čia.
Kasmetiniame renginyje dalyvavo 27 mokytojai ir švietimo darbuotojai. Seminarą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.

Informacija paimta iš internetinio puslapio Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2022 2 rugsėjo