Tolerancijos savaitė etikos pamokose

Tolerancijos savaitė etikos pamokose

Visą savaitę mokytoja Ginta Junelienė etikos pamokas skyrė tolerancijos temai. Skirtingose klasių grupėse, įvairiais būdais prisiliesta prie šios temos sampratos. Vienose klasėse buvo žiūrimas video, kur žinomi žmonės išsakė savo pamąstymus apie toleranciją. Vyresniųjų klasių mokiniai ieškojo įžvalgų kas, ko ir kodėl šiandieninėje visuomenėje dažniausiai netoleruoja. Kitose klasėse mokiniai šią temą atskleidė atlikdami kūrybinius darbus. Atsižvelgiant į tai, kad šių metų siūloma Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas, su mokiniais buvo bandoma pasvajoti, išsakyti ir bandyti pavaizduoti net ir pačias nerealiausias mintis. 7v klasės mokiniai buvo paprašyti sukurti savo klasės Tolerancijos miestą. Mokytojai tik stebint veiksmą buvo gražu žiūrėti, kaip visi kartu girdėdami ir išklausydami vienas kito pasiūlymus mokiniai kūrė savo miesto dalį. Vieną miesto gatvę jie pavertė savo pomėgių gatve, o pomėgiai apsigyveno įvairiuose svajonių namuose. 8v kl mokiniai visaip kaip nepatogiai sustoję ratu ir turėdami tik pieštuką ir baltą lapą, bandė apvedžioti kaimyno plaštaką. Tuomet joje (arba su ja) sukurti miestą. Kūrybiniai darbai pavyko puikiai. Su savo auklėtiniai, 5b klasės mokiniais, mokytoja pasitelkė Origami lankstymo techniką ir mokėsi lankstyti namukus. Tuomet kiekvienas vaikas jį papuošė. Visi nameliai sutilpo viename mieste. Džiaugiamės mokinių išradingumu, kūrybingumu ir žinoma tolerancija vienas kito atžvilgiu atliekant pačias įvairiausias užduotis.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021 21 lapkričio