Tarptautinis Gyvųjų maršo renginys Lenkijoje

Tarptautinis Gyvųjų maršo renginys Lenkijoje

2019 m. gegužės 1 – 3 dienomis Lietuvos mokytojų delegacija iš Tolerancijos ugdymo centrų dalyvavo tarptautiniame Gyvųjų maršo renginyje Lenkijoje ( Aušvico – Birkenau muziejuje).

Šis renginys vyksta jau nuo 1988 metų. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas su Organizacija „Europos Gyvųjų maršo tinklas“ (International March of the Living (MOTL)), veikiančia Jungtinėe Amerikos Valstijose, Europoje ir Izraelyje, vienijančia panašias, istorinės atminties organizacijas iš 14 Europos Sąjungos valstybių, tapo partnerinėmis organizacijomis, todėl Komisijos kvietimu, Lietuvos mokytojų ir švietimo darbuotojų delegacija šiame renginyje dalyvavo pirmą kartą.

Europos Gyvųjų maršo tinklo organizacijos tinklalapis yra: https://www.emotl.eu/partners/our-network-partners/. Šiame psl. yra ir informacija apie Lietuvoje veikiančius Tolerancijos ugdymo centrus, kurių dėka ir vyksta įvairios veiklos, susiję su istorinės atminties išsaugojimo politika.

Mūsų gimnaziją atstovavo istorijos mokytoja, Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Diana Murauskienė

Gyvųjų maršo renginys, kuris vyko buvusioje Aušvico koncentracijos stovykloje plačiau
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-05-08-gyvuju-marsas-sunaikintiems-pasauliams-atminti/175728

Paskutinis atnaujinimas: 2019 15 gegužės