Tarptautiniame seminare „Vietos istorija, mokymo strategijos ir ryšys tarp regionų“ dalyvavo mokytojai iš Lietuvos ir Latvijos

Tarptautiniame seminare „Vietos istorija, mokymo strategijos ir ryšys tarp regionų“ dalyvavo mokytojai iš Lietuvos ir Latvijos

Liepos 10-13 d. Vilniuje, Valstybinio Gaono žydų muziejaus Tolerancijos ugdymo centre vyko tarptautinis seminaras mokytojams „Vietos istorija, mokymo strategijos ir ryšys tarp regionų“. Seminare dalyvavo 20 mokytojų iš Latvijos ir 22 mokytojai iš Lietuvos. Mūsų gimnaziją atstovavo anglų kalbos mokytoja Giedrė Juškevičienė ir istorijos mokytoja Diana Murauskienė.

Tarptautinis seminaras Vilniuje organizuotas Lietuvos ir Latvijos mokytojams, siekiant aptarti Holokausto Rytų Europoje ypatumus bei lokalios istorijos svarbą analizuojant globalius istorinius įvykius bei įgyvendinti bendrus istorinės atminties projektus.

Seminaro dalyviams paskaitas apie kolaboravimą skaitė Tarptautinės komisijos narys, istorikas Christoph Diechmann, Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius – Markas Zingeris, Memorial de la Shoah Prancūzijoje atstovas – Bruno Boyer, tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius – Ronaldas Račinskas, lektorius iš Prancūzijos Ophir Levy pristatė medžiagą apie foto nuotraukų, dokumentinių filmų analizavimą. Apie darbą su Holokausto liudininkų medžiaga kalbėjo Yad Vashem institucijos atstovė Noa Sigal ir kt., buvo organizuotos ekskursijos, filmo peržiūra, mokinių teatralizuotas vaidinimas, Holokaustą išgyvenusios liudininkės – Fanios Brancovskajos pasakojimas.

Seminarą organizavo Tarptautinė komisija, Valtybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Memorial de la Shoah institucija Prancūzijoje, Yad Vashem (Izraelis) bei Latvijos švietimo ministerija.

  

Nuotraukos iš https://www.komisija.lt/tarptautiniame-seminare-vietos-istorija-mokymo-strategijos-ir-rysys-tarp-regionu-dalyvavo-mokytojai-is-lietuvos-ir-latvijos

Paskutinis atnaujinimas: 2018 22 rugsėjo