Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos paminėjimas

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos paminėjimas

Sausio 27 d. Raseinių r. Ariogaloje vyko tradicinė nacionalinė – meninė konferencija „Istorijos pamokos – iš gyvenimo istorijų“.

 Renginio dalyviai – mokytojai su mokiniais iš Lietuvos mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai. Šių metų konferencija skirta supažindinti su Lietuvos žydų šeimų, asmenybių istorijomis, prisimenant ir žydų gelbėtojų istorijas. Meniniai mokinių pristatymai vyko įvairiomis formomis: literatūrinės kompozicijos, mini spektakliai, video siužetų pristatymas, piešinių parodos ir t.t. Konferencijoje dalyvavo apie 200 dalyvių iš 15 Lietuvos mokyklų. Renginio metu buvo pasirašomos sutartys su 2 švietimo įstaigomis dėl Tolerancijos ugdymo centrų įsteigimo.

Konferencijos dalyviai ir svečiai prisijungė prie Pasaulio žydų kongreso iniciatyvos Mes prisimename / We Remember.

Džiaugiamės, kad konferencijoje gimnazijos Tolerancijos ugdymo centrą atstovavo direktorius Žilvinas Damijonaitis, TUC koordinatorė Diana Murauskienė, teatro studijos vadovė Ginta Junelienė, studentė Fausta Junelytė ir mokiniai (Smiltė Žilinskaitė 6d, Fausta Šetkutė 8v, Gustė Kupriščenkaitė 9v, Rasa Balynaitė 9v, Rugilė Lincevičiūtė 9v, Gustas Bieliūnas 9v, Aironas Veiverys 9v, Gustė Butėnaitė IIIi gimn. kl., Laura Rakauskaitė IIIi gimn. kl. ir Deividas Gintauskas IVi gimn. kl.), pristatę meninę kompoziciją “Nepamirštos istorijos…” pagal liudininkų prisiminimus, užrašytus knygose “Gyvybę ir duoną nešančios rankos” bei “Su adata širdyje”, kurios turinys ir atlikimas susilaukė daugelio renginio dalyvių palaikymo.

Konferenciją organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.

www.komisija.lt

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023 30 sausio