Tarptautinė Tolerancijos diena.

Tarptautinė Tolerancijos diena.

Šių metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Tai ir žodis Tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.
Lapkričio 14 dieną Veršvų gimnazijoje vyko Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas/pilietinė iniciatyva „Tolerancijos švyturys“, kurią Lietuvoje inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, gimnazijoje –  Tolerancijos ugdymo centro nariai bei teatro studija. Pilietinėje iniciatyvoje dalyvavo 5 – 8 kl. ir I – IV gimn. kl. atstovai, mokytojai, administracija. Renginio metu kiekvienos klasės mokiniai pristatė savo pagamintą laivą su pasirinkta sentencija, aktualia problema, kurią reikia spręsti ir įsipareigojo tai vykdyti.  Teatro studijos nariai keliomis suvaidintomis miniatiūromis priminė visiems, kad nereikia skubėti smerkti, susidaryti išankstines nuostatas, stereotipus, nes dažnai, nežinant visų aplinkybių, apie žmones galima susidaryti netinkamą nuomonę, įžeisti, įskaudinti, pasmerkti…
Taigi, mūsų mokinių laivai, tikėtina, saugiai plauks link savo švyturio, primindami sau ir kitiems apie pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, išvaizdos, gebėjimų, religijos…
Organizatoriai

    

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019 17 lapkričio