Tarptautinė Gimtosios kalbos diena

Tarptautinė Gimtosios kalbos diena

Vasario 22 d.Veršvų gimnazijos IIIi klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje Gimtosios kalbos pamokoje Vytauto Didžiojo universitete. Šią pamoką parengė VDU Lituanistikos katedra.Tai tradicinis kasmetinis renginys, kurio metu moksleiviai susipažįsta su lituanistų atliekamais tyrimais ir darbais.Šiais metais VDU Lituanistikos katedros docentė dr. Ingrida Balčiūnienė pamokos metu papasakojo apie gimtosios kalbos įsisavinimą, fonetikos, leksikos ir gramatikos raidą ankstyvojoje vaikystėje, kalbos įsisavinimo ir smegenų veiklos sąveiką. Pamokos metu buvo keliami klausimai: kaip mes įsisaviname gimtąją kalbą, kaip atliekami kalbos ir smegenų veiklos tyrimai, kodėl suaugę svetimųjų kalbų neišmoksta taip lengvai kaip gimtosios kalbos vaikystėje? Mokiniai ne tik pasitikrino jau turimas žinias, tačiau ir sužinojo daug naujo.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021 23 vasario