Svečiuose mokiniai iš Estijos Tartu Raatuse Kool mokyklos

Svečiuose mokiniai iš Estijos Tartu Raatuse Kool mokyklos

Vasario 3-7 dienomis Kauno Veršvų gimnazijoje svečiavosi dešimt mokinių iš Estijos Tartu Raatuse Kool mokyklos pagal Erasmus+ Akreditacijos projektą.

Tartu ir Kauno Veršvų gimnazijos šeštų klasių mokiniai vystė verslumo projektų idėjas, ugdė verslumo ir kūrybiškumo kompetencijas.

Mokiniai domėjosi verslo praktika bei apsilankė „Jakelio žvakių“ įmonėje, bei praktiškai išbandė žvakių gamybos procesus. O Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje esančio „Pirmo Blyno“ restorano savininkas Tim van Wijk labai įdomiai papasakojo apie socialinio verslo konceptą, pasidalino savo asmenine verslo patirtimi, patirtais iššūkiais. Tim van Wijk pasidalino darbuotojų sėkmės istorijomis ir įtraukties poveikiu socialinio verslo dalyviams.

Vasario 4 dieną mokinius į svečius pasikvietė Kauno technologijos universiteto tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras – M-Lab. Centro vadovė Prof. Dr. Žaneta Stasiškienė įkvepiančiai papasakojo apie centro M-Lab veiklos sritis ir problematikas, kurias sprendžia šiuolaikinis mokslas. City System Lab laboratorijoje, kuri vykdo mokslinius miesto ekosistemų plėtros tyrimus, Profesorė paskatino mokinius ir mokytojus įsitraukti į diskusijas, bei apmąstyti kokius ypatingus gamtos resursus turi Baltijos šalys.

Doc.dr.Agnė Gadeikienė mokinius pakvietė į Elgsenos tyrimų laboratoriją – Neuro Lab. Mokiniai daug sužinojo apie rinkodarą, kaip tiriamas klientų elgesys, kaip žmogus priima sprendimus ir veiksnius, darančius įtaką sprendimui priėmimui.

Kūrybiškomis erdvėmis mokinius pasitiko Pramoninio dizainio D-Lab laboratorija. Čia mokiniai ne tik susipažino su dirbančiais mokslininkais, bet ir patys dalyvavo kūrybinėje prototipo gamybos veikloje!

O įsivertinti savo pačių poveikį klimato kaitai, remiantis moksline metodologija, padėjo Kauno Technologijos universiteto Doc.dr. Daina Kliaugaitė. Mokiniai ne tik apskaičiavo savo daromą poveikį, bet ir analizavo kokiais asmeniniais pasirinkimais ir veiksmais galėtų mažinti poveikį klimatui.

Mobilumo metu Verslo ir Mokslo sąveikas mokiniai tyrinėjo interaktyviais būdais: Mokslo salos muziejuje, Iliuzijų muziejuje. O kūrybiškumo idėjų sėmėsi Muzikos instrumentų bei Žaislų muziejuose.

Visą savaitę mokiniai daug dirbo, domėjosi mokslu ir verslumu: generavo verslumo idėjas, kūrė rinkodaros strategijas. Mokiniai aktyviai mokėsi neformaliais ir informaliais būdais pačiose įvairiausiose erdvėse: klasėje, verslo įmonėse, universitete, muziejuose. Tikimės, jog įgyta patirtis bei žinios padės mokiniams siekti šiandien dienos ir ateities svajonių bei tikslų!

 

Paskutinis atnaujinimas: 2025 10 vasario