Sultonų takais
Balandžio 8-12 dienomis Stambule vyko Erasmus+ tarptautinio projekto „Cooperative School Networks in Key Skills for Sustainable and Qualified Career“ paskutinės mokymo(si) veiklos. Į didingą sultonų miestą vyko mūsų mokyklos mokiniai: Julija Stankevičiūtė, Augustė Murauskaitė ir Eglė Adomėnaitė, kartu su mokytojomis Vaida Juškevičiene ir Birute Dručkute. Greitai prabėgo dveji projekto metai. Daug kas padaryta: sukurtas edukacinis Euromodelis, Business Apps mokomoji programėlė, išleista Digital Business Teacher knyga. Tikrai yra kuo pasidžiaugti. O ką jau bekalbėti apie naujas, neįkainojamas patirtis dirbant kartu su mokiniais iš Turkijos, Italijos, Lenkijos, Vokietijos ir tolimojo Reunjojo, apie aplankytas šalis ir naujus draugus. Tikrai turime, kuo pasidžiaugti. Smagu pastebėti, jog šis projektas atsirado pradėjus gimnazijai įgyvendinti novatoriško verslumo sampratą ir tiesiogiai atitinka mūsų gimnazijos siekius. Ir ką padarysi, kad paskutinį vakarą buvo liūdna, upeliais liejosi išsiskyrimo ašaros… Bet tai pats nuoširdžiausias ir nesumeluotas projekto įvertinimas.
„Šis projektas – tai ne tik galimybė praplėsti savo verslumo ir komunikacijų sugebėjimus, bet ir susipažinti su naujais žmonėmis, kultūromis bei dar nematytomis vietovėmis. Nereikia daug – tik “Labas, malonu susipažinti” ir po kelių minučių tu jau prisirišai prie žmogaus, kurį dabar gali vadinti broliu arba sese. Ir kas galėjo pagalvoti, kad visai kitoje pasaulio pusėje su visiškai kitokia kultūra yra žmogus, kuris toks, kaip tu? Šiuos naujus draugus atsiminsime dar daug metų . Šio projekto metu bendravome ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su mokytojais, kuriuos dabar taip pat galime vadinti draugais.
Kaip tikri verslininkai iš verslumo gimnazijos gavome puikią progą praplėsti savo praktinius gebėjimus, tačiau daug kas sutiks su tuo, jog šiuose projektuose svarbiausia ne tai. O svarbiausia – šeima. CSN šeima – tai dešimtys skirtingų ir visiškai originalių asmenybių iš šešių skirtingų valstybių, kurios palaiko tavo buvimą savimi, tavo unikalumą ir yra pasiruošę būti šalia, kai tau jų reikės. Ką visi išmokome šiame projekte, tai ,jei reikia, išsiverkti, ir vietoje „viso gero“ sakyti „iki pasimatymo,“ –Julija Stankevičiūtė, 10 a kl.