Stendinės parodos „Kelias į laisvę…“ pristatymas Kauno Veršvų gimnazijoje

Stendinės parodos „Kelias į laisvę…“ pristatymas Kauno Veršvų gimnazijoje

„Sveiki, aš esu Vytautas Aleksandras Markevičius iš Rumšiškių“, – į 5b,5v bei III ir IV gimnazijos klasių  mokinius, sausio dešimtą dieną, kreipėsi nedidukas, garbaus amžiaus, bet labai tvirtos dvasios žmogus.

Šia fraze savo pilietiškumo pamokas Vytautas Aleksandras Markevičius pradeda jaunosios kartos pažintį su istorine atmintimi. Tokių pamokų įvairiose šalies mokyklose, gimnazijose šis patriotas jau yra pravedęs daugiau kaip šimtą. Pasak parodos pristatymo iniciatoriaus, mūsų gimnazija yra 140 – oji.
Mokiniai iš aktyvaus kovotojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę lūpų klausėsi pasakojimo apie tai, kokiomis aplinkybėmis susikūrė Lietuvos persitvarkymo sąjūdis, koks vaidmuo jo kūrimosi laikmečiu teko tuometiniams valstybės ir politiniams veikėjams, kaip į mūsų šalies laisvės siekį reagavo Sovietų sąjunga ir kt.
2013 metais Vytautas Markevičius tapo Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ laureatu, sovietiniais metais platino draudžiamą literatūrą, buvo aktyvus Sąjūdžio susikūrimo iniciatorius. Visoje Lietuvoje išgarsėjusi Vasario 16-osios minėjimo Kruonio šile tradicija – taip pat Vytauto Markevičiaus idėja, kurią jis sėkmingai kasmet įgyvendina iki šiol. Rumšiškietis, buvęs inžinierius statybininkas, yra įgyvendinęs ne vieną sėkmingą patriotinę iniciatyvą, iš meilės tėvynei bei istorinės atminties saugojimo suvokimo gimė ir partizanų bunkeris, Laptevų jūros tremtinių žeminė Lietuvos liaudies buities muziejuje, kraštiečiai dėkingi už poeto Jono Aisčio tėviškės aplinkos sukūrimą, kitus dalykus, kurie įrodo, kiek daug gali padaryti vienas savo tėvynę mylintis žmogus.

Parodos pristatymą tęsė Alfonsas Bulotas – kunigas, buvęs karo kapelionas, atsargos majoras, kuris pasidalino savo gyvenimiška patirtimi, išgyventomis kelio į nepriklausomybės atstatymą akimirkomis, pateikė mokiniams gyvenimiškų ir dvasinių patarimų. Kunigas yra mūsų mokyklos rajono gyventojas.

… padėkoję svečiams už pilietiškumo pamoką, įteikėme jiems, susitikimo atminčiai įprasminti, gimnazijos šimtmečio knygas.

Istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Diana Murauskienė

    

Paskutinis atnaujinimas: 2020 11 sausio