Stažuotė Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje

Stažuotė Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje

Rugpjūčio mėnesį Veršvų gimnazijos anglų kalbos mokytoja bei Tolerancijos centro narė Ieva Kriaučiūnienė vyko į tarptautinę studijų apie Holokaustą mokyklą, kuri įsikūrusi Izraelyje. Į stažuotę vyko ne tik Lietuvos mokytojai, bet ir muziejų darbuotojai. 10 dienų mokymuose pedagogai gilino žinias apie žydų kultūrą ir tradicijas, Holokausto tragediją ir žydų tautos likimą. Paskaitos, kurias vedė įvairūs lektoriai, vyko Yad Vashem tarptautinėje mokykloje.
Yad Vashem – kompleksas, kurį sudaro kelios dalys, tokios kaip Holokausto istorijos muziejus, tarptautinė
studijų mokykla, meno muziejus, instituto archyvai, sinagoga, Vaikų memorialas ir kita. Stažuotės dalyviai susipažino su visu memorialu, dalyvavo ekskursijose po Yad Vashem teritoriją. Stažuotės dalyviams Yad Vashem instituto dėstytojai vedė paskaitas apie žydų kultūrą ir tradicijas, Holokausto periodą ir žydų tautos tragediją, pristatė mokymo metodus, kaip Holokausto tema galėtų būti integruojama mokymo procese. Lektoriai pristatė ir švietimo ypatumus Izraelio mokyklose, vyko diskusijos ir aptarimai.
Įsimintina buvo ir išvyka į Masadą – vietą, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bet, deja, menanti tragišką istoriją.  Stažuotės dalyviai liko sužavėti apsilankymu Teodoro Herclio muziejuje, kuris įsiminė savo unikaliomis ir interaktyviomis erdvėmis. Džiugu, kad seminaro metu dalyviai ne tik sužinojo daug naujų dalykų, galėjo prisiliesti prie žydų tautos istorijos bei kultūros, pagilino žinias apie tragišką Holokausto periodą, bet ir užmezgė ryšius su kitais Lietuvos pedagogais, turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi bei išklausyti kitus.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 6 rugsėjo