Spektaklis „Šimtmečio moterys“

Spektaklis „Šimtmečio moterys“

Kauno Veršvų gimnazijoje 10-12 klasių mokiniai stebėjo Nacionalinio dramos teatro spektaklį  “Šimtmečio moterys”. Spektaklis skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui ir pirmosioms Lietuvos feministėms. Jame netikėtais rakursais pristatomos dažnai literatūroje gan schematiškai vaizduojamos tokios legendinės moterys, kaip rašytojos Gabrielė Petkevičaitė – Bitė, Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė, aktorė Ona Rymaitė, visuomenininkė, leidėja Felicija Bortkevičienė. Spektaklio kūrėjos išradingai keliavo šių moterų gyvenimo istorijomis, priartino jas prie šiandienos, leido šiuolaikinėms merginoms geriau suprasti Lietuvos moterų laisvėjimo istoriją. Aktorės Neringa Bulotaitė ir Jurga Kalvaitytė subtiliai perteikė ne tik vidinį, bet ir išorinį savo personažų grožį, atkurdamos to laikotarpio moterų kostiumų madas, į spektaklio audinį įpindamos originalius XX a. pirmosios pusės Lietuvos filmuotus kadrus.

Paskutinis atnaujinimas: 2022 12 kovo