Seminaras Tolerancijos ugdymo centrų vadovams ir koordinatoriams Panevėžyje

Seminaras Tolerancijos ugdymo centrų vadovams ir koordinatoriams Panevėžyje

Rugpjūčio 23-24 dienomis vyko seminaras Tolerancijos ugdymo centrų vadovams ir koordinatoriams „Tolerancija, istorijos suvokimas ir vertinimas“ Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centre.
Seminare dalyvavo 32 TUC vadovai bei koordinatoriai. Jo metu Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas bei jo pavaduotoja – švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė kalbėjo apie komisijos veiklos ir ateities perspektyvas, istorinę atmintį, jos vertinimo aspektus bei pristatė vykdomą projektą „Atminties kelias 1941-2021“ Lietuvoje. Seminaro dalyviai susitiko bei diskutavo istorinės atminties klausimais su Europos Parlamento nare Rasa Juknevičiene, žurnalo „Passport. Litvakai“ leidėju Kęstučiu Pikūnu ir straipsnių autoriumi Donatu Pusliu.
Panevėžio Lėlių vežimo teatre dalyviai žiūrėjo spektaklį „Mano vardas Icchokas“ (rež. Julius Dautartas), po kurio vyko aptarimas su režisieriumi. Sekančią dieną – filmo „Izaokas“ (rež. Jurgis Matulevičius) peržiūra.
Panevėžio kraštotyros muziejuje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Tarptautinės komisijos ir Panevėžio kraštotyros muziejaus, taip pat muziejuje seminaro dalyviams vyko ekskursija.

Seminarą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro Tolerancijos ugdymo centru. Renginio partneris – Panevėžio kraštotyros muziejus.

Titulinis puslapis

 Nuotraukos iš seminaro (fotografas Mindaugas Yčas):

Paskutinis atnaujinimas: 2021 30 rugpjūčio