Seminaras – stažuotė Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje

Seminaras – stažuotė Yad Vashem –  tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje

Liepos 16-27 dienomis Kauno Veršvų gimnazijos etikos vyr.  mokytoja Ginta Junelienė ir IT bei matematikos mokytoja metodininkė Vaida Juškevičienė  dalyvavo seminare – stažuotėje Yad Vashem –  tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje.  Vilniaus oro uoste mokytojų grupę  į stažuotę išlydėjo Tarptautinės komisijos pirmininkas, LR Seimo narys Emanuelis Zingeris.

Pirmąją užsiėmimų dieną seminaro dalyviams  koordinatorė  Noa Sigal pristatė stažuotės programą.  Pati koordinatorė labai įdomiai vedė praktinius užsiėmimus, pateikė naujų darbo metodų pavyzdžių. Stažuotės metu mokytojos išklausė daugybę įdomių,  jautrių ir prasmingų istorinių paskaitų, susipažino su Yad Vashem muziejaus kompleksu. Muziejus interaktyvus, modernus, su audio – video vizualinėmis ekspozicijomis, pritaikytas mokiniams ir suaugusiems.
Mokytojos dalyvavo įvairiuose metodiniuose užsiėmimuose pagal  Yad Vashem  sukurtą metodinę medžiagą.  Didelį  įspūdį paliko susitikimas su amžininku Jechošua Šochamu, (gimęs Telšiuose, išgyvenęs Holokausto  tragediją), kuris puikiai bendravo lietuviškai.

Daug emocijų sukeldavo ekskursijos po muziejus ir memorialines vietas.  Yad Vashemo  gidai jautriai  perteikė Holokausto metu patirtas žydų tautos kančias,  gyvenimą getuose bei mirties lageriuose.

Paskutinę stažuotės dieną stažuotės dalyvius priėmė Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas.

Už galimybę dalyvauti Tarptautiniame seminare dėkojame  Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti Sekretoriato vadovui Ronaldui Račinskui ir Sekretoriato vadovo pavaduotojai, Švietimo programų koordinatorei Ingridai Vilkienei.

Savo įspūdžiais su bendruomenėmis dalinosi ir Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė (straipsnį rasite čia) ir Alytaus Putinų gimnazijos  istorijos mokytojos Onos Marčiulaitienės  (straipsnį rasite čia) ir Balbieriškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Antanavičienė (straipsnį rasite čia), lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina Dorofėjienė iš Papilės Simono Daukanto gimnazijos (straipsnį rasite čia).

Paskutinis atnaujinimas: 2019 24 rugpjūčio