Seminaras mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai, vadovams ir koordinatoriams Istorijos ir dabarties sąsajos

Seminaras mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai, vadovams ir koordinatoriams Istorijos ir dabarties sąsajos

2022 m. rugpjūčio 24 – 25 d. Dauguose, Kurnėnuose,  Alytuje ir Merkinėje vyko kasmetinis seminaras Tolerancijos ugdymo centrų vadovams ir koordinatoriams. Jame dalyvavo gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis ir TUC koordinatorė, istorijos mokytoja Diana Murauskienė.
Seminaro dalyviai dalyvavo ekskursijoje po Kurnėnų mokyklos statinių kompleksą, lankėsi Alytaus Kraštotyros muziejuje, klausėsi Komisijos nario istoriko  doc. dr. A.Jakubčionio paskaitos apie rusų mentalitetą, carų politiką bei tos politikos įtaką dabartinės Rusijos politikai.
Antrąją seminaro dieną dalyviai vyko į partizano Juozo Jakavonio – Tigro bunkerį Kasčiūnų kaime, Varėnos rajone, susipažino su bunkerio istorija. Pažintis su partizano gyvenimu ir veikla tęsėsi Merkinės krašto muziejuje, kuriame ekspozicijas ir partizano dienoraščio ištraukas pristatė direktorius Mindaugas Černiauskas. Turiningo seminaro pabaigą vainikavo apsilankymas Merkinės lankytojų centre su Merkinės apžvalgos bokštu.

Seminarą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Alytaus regione veikiančiais Tolerancijos ugdymo centrais

Paskutinis atnaujinimas: 2022 2 rugsėjo