Rugsėjo 23 – Lietuvos žydų genocido diena

Rugsėjo 23 – Lietuvos žydų genocido diena

Rugsėjo 22 dieną Veršvų gimnazijos Ia klasės gimnazistai, kartu su istorijos mokytojomis Rita Yliene bei  Diana Murauskiene, dalyvavo integruotoje istorijos/pilietiškumo pamokoje Vilijampolės žydų kapinėse, paminėdami Lietuvos žydų genocido dieną. Mokiniai klausėsi mokytojų pasakojimų apie žydų tautos išgyvenimus holokausto laikotarpiu. Šiems įvykiams atminti prie paminklų ir išlikusių paminklinių antkapių dalių uždegė žvakutes, tradiciškai padėjo po akmenėlį. Kaip teigė mokytoja Diana, šią dieną minėti svarbu tam, kad nepasikartotų šiurpūs įvykiai…
Žinodami apie praeities įvykius ir gebėdami kritiškai pažvelgti į tai, kas vyksta dabar, galime įvairia veikla stabdyti tokias ir panašias žmonijos tragedijas, nusikaltimo prieš žmoniškumą apraiškas.
Julija Stankevičiūtė (foto)

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020 7 spalio