Rugsėjo 23 – Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Rugsėjo 23 – Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, rugsėjo 21 –  23 d. įvairiose Lietuvos vietovėse bus skaitomi Holokausto aukų vardai. Antrojo pasaulinio karo metais nužudyta virš 90 proc. mūsų šalyje gyvenusių žydų. Pilietinė  iniciatyva VARDAI kviečia prisiminti žiauriai nužudytus Lietuvos žmones balsu ištariant jų vardus ir pavardes.

VARDŲ skaitymai viešose Lietuvos miestų ir miestelių vietose vyksta jau aštuonerius  metus. Dalyvavusieji renginiuose, sako, kad būtent toks Holokausto aukų prisiminimas padeda labai asmeniškai pajusti tragedijos mastą.

„Kai savo balsu skaitai vardus, pavardes ir profesijas tų žmonių, kurie čia gyveno, nebegali apsimesti, kad jų nebuvo, nebegali apsimesti, kad tas žmogus negyveno, ir statistika pradeda reikšti ne tik skaičius. Taip atsiranda drąsos atviriau žiūrėti į istoriją“, –  sako Milda Jakulytė-Vasil

Mūsų gimnazijos mokinių grupė rugsėjo 21 dieną dalyvavo Lietuvos žydų genocido atminimo dienos renginyje Panerių memorialiniame komplekse. Ceremonijoje dalyvavo diplomatinių korpusų atstovai, žydų bendruomenės nariai, per 400 moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Palangos, Biržų, Panevėžio mokyklų, kuriose įkurti Tolerancijos ugdymo centrai. Tai buvo jautri, prasminga, gyva istorijos ir žmoniškumo pamoka.

Išvykos į Vilnių metu taip pat plankėme  Energetikos ir mokslo muziejų bei dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Iliuzijos: mokslas, mitas ar tikrovė?“

              

Paskutinis atnaujinimas: 2018 23 rugsėjo