Respublikinė konferencija mokytojams

Respublikinė konferencija mokytojams

„Iššūkiai žmogiškosioms vertybėms besikeičiančioje visuomenėje“

Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno Veršvų gimnazija, Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, Sugiharos fondas Diplomatai už gyvybę

2018 m. spalio 26 d. konferencijoje dalyvavo apie 70 dalyvių (Lietuvos mokytojai, savivaldybių darbuotojai, vyriausybės atstovai). Konferencijos dalyviams sveikinimo žodžius ir palinkėjimus išsakė renginio organizatoriai: VDU Istorijos katedros vedėja, prof. dr. Vaida Kamuntavičienė, Kauno Veršvų gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis, VDU dėstytojas ir Sugiharos muziejaus darbuotojas dr. Linas Venclauskas. Renginio moderatorius – Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas.
Savo ir pripažintų autoritetų įžvalgomis, atliktais tyrimais, asmeniniais liudijimais dalinosi dr. Linas Venclauskas, dr. Ingrida Celešiūtė, filosofas Algirdas Davidavičius, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, Vilniaus politikos analizės instituto medijų programos vadovas Donatas Puslys, kun. dr. Gediminas Jankūnas.
Konferencijos pranešėjai sugebėjo sužadinti dalyvių aktyvias diskusijas, pamąstymus juos liečiančiomis temomis. Tiek organizatoriai, tiek dalyviai pripažino šios temos aktualumą,  poreikį organizuoti panašius renginius ir ateityje.
Visiems konferencijos dalyviams Sugiharos fondas Diplomatai už gyvybę dovanojo režisieriaus, Kauno kamerinio teatro įkūrėjo ir meno vadovo Stanislovo Rubinovo atsiminimų knygą „Miške ir scenoje“.

Konferencijos programa

Diana Murauskienė
Istorijos ir pilietiškumo ugdymui mokytoja,
Tolerancijos ugdymo centro vadovė

Paskutinis atnaujinimas: 2018 29 spalio