Renginys Europos dienai

Renginys Europos dienai

Mes – Europos dalis

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) paskelbė deklaraciją, Ši deklaracija suteikė postūmį Europai vienytis, o jos paskelbimo diena pažymima kaip Europos diena. Dabar Europos Sąjungai priklauso 28 šalys. Šiemet sukanka 15 metų, kai Lietuva įstojo į ES – tai įvyko 2004 m. gegužės 1 d., o Europos diena švenčiama nuo 1996 metų. Mūsų mokykla prisijungė prie kitų europietišką dvasią ir vertybes puoselėjančių ugdymo įstaigų bei organizacijų ir gegužės 2 d. šventė Europos dieną renginiu „Mes – Europos dalis“. Renginį organizavo logopedė ekspertė Milita Akambakienė, specialioji pedagogė metodininkė Ingrida Masteikienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Dalia Saulienė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Gina Vasiliūnienė.
Renginyje dalyvavo mokiniai iš Šilainių, Vilijampolės, Sargėnų mokyklų.
Pirmiausiai mokiniai pristatė pasirinktą Europos šalį ir pasidalino savo įspūdžiais, įžvalgomis, įdomiausiais faktais, lankomiausiomis ir įžymiausiomis vietomis, prisiminė tos šalies kaimynus. Pasakojimai įkvėpė kitus aplankyti dar nelankytas šalis.
Toliau savo žinias mokiniai demonstravo parinkdami tinkamus paveikslėlius savo pasirinktai šaliai. Bandė keliauti šimtamyliais žingsniais ir prisiminti kuo daugiau Europos šalių. Dėliojo Europos žemėlapį, lenktyniavo viktorinoje ir nugalėjo net kompiuterį! Jie buvo šaunūs ir įžvalgūs, tad buvo apdovanoti padėkomis, Veršvų gimnazijos mokinių gamintomis dovanėlėmis. Mūsų gimnazijai atstovavo Vitauras Zinkevičius, 2A klasės mokinys, kurio pristatyta šalis – Prancūzija nustebino ne vieną. Džiaugiamės, kad visi išsiskyrėme puikios nuotaikos ir pasisėmę naujų įspūdžių, žinių. Taip smagiai paminėjome Europos dieną.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 15 gegužės