Renginiai, skirti Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai – Sausio 27-ajai

Renginiai, skirti Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai – Sausio 27-ajai

Sausio 27 dieną, Raseinių r. Ariogaloje, Kultūros centre, vyko nacionalinė meninė konferencija „Gatvėje liko tyla…“ . Tradiciniame, jau dešimtą kartą vykusiame renginyje, dalyvavo Lietuvos mokyklų bendruomenės – Tolerancijos ugdymo centrų atstovai. Mokiniai, meninės išraiškos priemonėmis, supažindino su Lietuvos žydų, gyvenusių miestuose ir miesteliuose, istorijomis bei 1941 metais prasidėjusiu masiniu žydų naikinimu – Holokaustu. Mūsų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro atstovai taip pat dalyvavo konferencijoje bei prisijungė prie pasaulinės pilietinės akcijos „Mes prisimename“/‘We remember“. Renginį organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas kartu su Ariogalos gimnazija.
   

Sausio 31 dieną Veršvų gimnazijoje vyko integruotos istorijos ir anglų kalbos pamokos, skirtos paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. III ir IV gimnazijos klasių mokiniai klausė paskaitos „Holokaustas Lietuvoje“ bei dalyvavo diskusijoje, kurią vedė 19 metų savanoris iš Austrijos Matthias Groller (Vilniaus žydų Gaono muziejus). Pamokos vyko anglų kalba.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020 2 vasario