Projektas „Žaliuojantys Šilainiai“

Projektas „Žaliuojantys Šilainiai“

Balandžio mėnesį Kauno miesto mikrorajone Šilainiuose vyko projektas „Žaliuojantys Šilainiai“ – bioįvairovės skatinimo iniciatyvos įtraukiant Šilainių bendruomenes“, kurį vainikavo balandžio 23 dieną vykęs „Urban Eco“ festivalis Santarvės parke. „Urban Eco“ festivalis organizuotas po atviru dangumi kartu su vietos Šilainių organizacijomis bei vietiniais gyventojais. VšĮ „Kaunas 2022“ su „Fluxus Labas“ bei VšĮ „Bendruomenių laboratorijos“ organizuotas festivalis siekė atkreipti dėmesį į supančią aplinką ir skatinti bioįvairovės kūrimą, išsaugojimą urbanizuotoje teritorijoje, kartu tapti pavyzdžiu kitų Lietuvos miestų mikrorajonams.  Festivalis kvietė kalbėti apie šilainiškių meilę gamtai bei ieškoti jungčių tarp ekologijos ir urbanistikos.
Labai smagu, kad šio festivalio dalimi tapo ir mūsų gimnazija, kartu su organizatoriais architektūros ir urbanistikos agentūra BLUMA  atidariusi kūrybines dirbtuves, kuriose buvo konstruojami mažos architektūros mobilūs vazonai. Į juos buvo pasodinti augalai. Modulinė medelių vazonų sistema, savo formomis ir spalvomis išsiskyrusi parko kontekste, susilaukė ypač daug dėmesio ir pagyrų iš festivalio lankytojų.
Dirbtuvėse dalyvavo technologijų mokytoja Akvilė Andziukevičiūtė – Jankūnienė ir 7a, IIa bei Ia klasių mokiniai. Ačiū!

Paskutinis atnaujinimas: 2022 8 gegužės