Projektas „Apie tai, kas buvo prarasta“, skirtas tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti

Projektas „Apie tai, kas buvo prarasta“, skirtas tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti

Minint tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną mūsų gimnazijos bendruomenės nariai prisijungė prie Tarptautinės Komisijos inicijuoto projekto, skirto Lietuvoje veikiantiems Tolerancijos ugdymo centrams.
Sausio 18 – 29 dienomis vyko anglų k. ir istorijos integruotos pamokos. Mokytojos Giedrė Juškevičienė bei Ieva Kriaučiūnienė, kartu su 8i ir 9i klasių mokiniais, rinko bei pristatė informaciją apie Lietuvos teisuolius – žmones, kurie gelbėjo žydų tautybės asmenis nuo sunaikinimo. Mokiniai, dirbdami grupėse, pristatė  įdomius darbus apie gelbėtojus, jų gyvenimus. Buvo prisiminti ne tik jie, bet ir holokausto aukos, kurios buvo pagerbtos tylos minute.
Etikos pamokas 8i ir IIi klasėms vedė mokytoja Ginta Junelienė. Pamokose mokytoja pasidalino informacija ir vaizdais, kuriuos matė stažuotės Yad Vashem memorialiniame muziejuje Izraelyje metu bei prisidėjo prie tarptautinės iniciatyvos #WeRemember.
Istorijos mokytojos Rita Ylienė, Diana Murauskienė inicijavo virtualias pamokas IA, 8i klasėms su Kauno IX forto parengta edukacija „Kauno žydų istorija”. Muziejaus edukatorė Jūratė Tarasevičiūtė pristatė Kauno žydų istoriją pasaulio bei Lietuvos žydų istorijos kontekste: kaip antisemitizmo politika prieš Antrąjį pasaulinį karą bei vykdytas Holokaustas pakeitė Kauno regioną (detaliau buvo pristatoma Vilijampolė, kuri buvo svarbi žydų gyvenimui įvairiais istoriniais laikotarpiais). Taip pat mokytoja Rita, su IIa gimnazijos klase, peržiūrėjo bei aptarė K.Fam filmą “Liudininkai”, o vasario 4,8 dienomis numatė virtualias paskaitas IIa, IIi gimnazijos klasių mokiniams “Menas mirties akistatoje: Vilniaus geto teatras bei muzika”, kurias ves Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus edukatorius Kasparas Nevardauskis.
Sausio 28 dieną buvo organizuota K.Griniaus progimnazijos ir Veršvų gimnazijos TUC centrų virtuali pamoka/parodos pristatymas “Laiko paženklinti žydų kultūros pėdsakai”.
Projekto “ Apie tai, kas buvo prarasta” sudėtinė dalis – Plakatų konkursas, kuriame  mokines paskatino dalyvauti mokytojos Nelė Jurgelionienė, Diana Murauskienė.

Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė
Diana Murauskienė

Paskutinis atnaujinimas: 2021 4 vasario