Pilietine iniciatyva “Traukinys į nežinią” paminėta Gedulo ir vilties diena

Pilietine iniciatyva “Traukinys į nežinią” paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14 – ąją, Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, prie pilietinės iniciatyvos “Traukinys į nežinią” prisijungė ir Veršvų gimnazijos 1 – 10 klasių mokiniai.

Šiais metais minėjome 83 – ąsias, pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Gimnazijos moksleiviai domėjosi savo šeimos, giminės, kitų tremtinių istorijomis, klausėsi parengtų pristatymų, tremtinių prisiminimų iš Rugilės, Dominykos, Godos, Aistės, Rasos lūpų. Jaunesnieji mokiniai spalvino, Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, dailės mokytojos Gailutės Stakienės sukurtą piešinį tremties tema.

Ačiū mokytojoms Ritai Marijai, Ilonai, Aušrai, Evelinai, Eglei už iniciatyvos palaikymą ir pradinių klasių mokytojoms, su mokiniais prisijungusioms prie istorinės atminties išsaugojimo.

TUC koordinatorė Diana Murauskienė

 

Paskutinis atnaujinimas: 2024 18 birželio