Pėsčiųjų žygis į Panerius – Atminties keliu, prisimenant Holokausto aukas

Pėsčiųjų žygis į Panerius – Atminties keliu, prisimenant Holokausto aukas

2024 m. birželio 5 d., septyniolika Kauno Veršvų I – II gimnazijos klasių mokinių, kartu su mokytojomis Vaida Juškevičiene ir Diana Murauskiene bei daugiau kaip 100 mokinių su lydinčiais mokytojais iš Anykščių Antano Baranausko, Marijampolės „Ryto“ pagrindinių mokyklų, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijų, vyko į pirmąjį pėsčiųjų žygį iš Vilniaus į Panerių Holokausto aukų memorialą, senuoju keliu, kurį naciai su vietiniais pagalbininkais naudojo aukų varymui į sušaudymo vietą.

Pėsčiųjų žygis prasidėjo Savanorių pr. pradžioje, šalia šv. Hiacinto (Jackaus) koplyčios, kur prieš aštuoniasdešimt ir daugiau metų buvo Vilniaus miesto riba ir vartai. Iš pradžių, dalyvaujantiems pažintiniame žygyje, buvo pristatytas senojo kelio į Panerius maršrutas – palei kelią pastatyti 8 stendai, kuriuose 1944 metais fotografuotos Akivos Geršaterio nuotraukos ir palyginimui – šių dienų vaizdai, kuriuos iliustruoja istorinė informacija..

Po pažinties su istorinio kelio pradžia, žygio dalyviai keliavo Savanorių prospektu nuo vieno stendo iki kito, kol galiausiai – Savanorių pr. pabaigoje, kelias pasuko į Panerių kalvas ir ėjo akmenimis grįstu istoriniu keliu. Renginio tikslas buvo išbandyti paruoštą maršrutą pagal sukurtus stendus ir susipažinti su istoriniu keliu, kuris primena Holokausto įvykius ir atskleidžia – kokį ilgą ir varginantį kelią, nusilpę ir iškankinti žmonės turėjo įveikti pėsčiomis iki jų mirties vietos.

Pėsčiųjų edukacinį žygį mokyklų bendruomenėms organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Žydų kultūros ir informacijos centru.

Pėsčiųjų žygis į Panerius – Atminties keliu, prisimenant Holokausto aukas

Paskutinis atnaujinimas: 2024 9 birželio