Pasidžiaukime

Pasidžiaukime

Gimnazijos logopedė Milita Akambakienė ir specialioji pedagogė Ingrida Masteikienė sukūrė ir išleido mokomąsias priemones „Garsai ir raidės. U-Ū, I-Y, E-Ė garsų ir raidžių skyrimas“. I dalis, „ Minkštieji ir kietieji priebalsiai, dvibalsiai. II dalis“ ir „Mokomės skirti s ir š garsus“.
Tai yra  kortelės su žodžiais, sakiniais, paveikslėliais, siužetiniais paveikslėliais. Jos skirtos pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, turintiems kalbos ir kalbėjimo sutrikimų bei specialiųjų ugdymosi poreikių (rašymo, skaitymo sutrikimų).
Užduotys  pritaikytos   garsų  diferencijavimui, girdimojo suvokimo lavinimui, taisyklingo  tarimo mokymui, įtvirtinimui, garsinės analizės-sintezės lavinimui, taisyklingų sakinių konstrukcijų sudarymui, žodyno plėtimui, taisyklingos rašybos mokymui. Šias korteles galima naudoti ir kaip  papildomą medžiagą lietuvių kalbos pamokose.
Priemone gali naudotis logopedai, specialieji pedagogai, mokytojai, tėvai.
Korteles gali pasidalinti vaikai poromis, grupėmis, gali dirbti po vieną, savarankiškai. Kiekvienoje kortelėje parašytos kelios užduotys. Jas galima naudoti pagal poreikį, užsiėmimo tikslą ar atsižvelgiant į vaiko kalbos ar kalbėjimo sutrikimą. Jei vaikai dirbs savarankiškai, po to būtinas specialisto (mokytojo) patikrinimas, įvertinimas, klaidų taisymas ir išaiškinimas.

Paskutinis atnaujinimas: 2018 17 sausio