Pamokos muziejuose – kūrybinėse laboratorijose​

Pamokos muziejuose – kūrybinėse  laboratorijose​

5i klasės mokiniai mokėsi Kauno Karo muziejuje. Muziejuje apžiūrėjo ekspozicijas,  sudalyvavo ir edukacinėje veikloje „Karinė paslaptis“, pamokėlės metu mokiniai nukeliavo į senuosius laikus, kai žmonės norėdami apsaugoti savo turtą, karines pajėgas – jas užšifruodavo. 6a ir 6i klasių mokiniai lankėsi Perkūno namuose, kur vyko prekybos žaidimas pirklio namuose. Buvo keturi miestai, turtingi skirtingom prekėm. Vaikai turėjo susirasti miestus, kuriuose galima nusipirkti prekių, reikalingų pagaminti produktą, kurį po to galėtų parduoti bankui. Vyko nuožmios derybos ir prekių mainai, kol kiekvienas miestas gavo reikalingų prekių, pagamino užsakymus ir atnešė parduoti bankui. 7i klasės mokiniai lankėsi VII forte, išklausė pasakojimą apie Kauno tvirtovę, dviejų pylimų VII fortą, apžiūrėjo skirtingus forto laikotarpius atspindinčią muziejinę ekspoziciją. 8a klasės mokiniai aplankė Kauno rajono muziejų Raudondvario pilyje, ekspoziciją, skirtą J.Naujalio gyvenimui ir kūrybai bei susipažino su architektūrinio ansamblio istorija. 8i klasės mokiniai lankėsi Kauno sporto muziejuje. Mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, peržiūrėjo video  medžiagą apie Olimpines Žaidynes, prisiminė įžymiausius Lietuvos sportininkus. Ia gimn. klasės mokiniai lankėsi Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje kur dalyvavo edukacinėje programoje „Romantika tarpukariu: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes“. Edukacinio užsiėmimo metu jie susipažino, kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanoti rožę, leliją ar kitą gėlę, mokėsi ant voko klijuoti pašto ženklą taip, kad adresatas neatplėšęs voko žinotų turinį. Ib gimn.  klasės mokiniai vyko į kūrybines dirbtuves Aviacijos muziejuje. Jose susupažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, lakūno profesija ir išmėgino savo jėgas pilotuodami virtualų orlaivį. Be to, dalyvaudami šiame užsiėmime, pagilino bei įtvirtino savo fizikos mokslų žinias – Bernulio lygtį, skrydžio metu veikiančių jėgų diagramas, atstojamąją jėgą, pasipriešinimo ir traukos jėgas IIa gimn. ir IIb gimn. klasės lankėsi brangakmenių (gemologijos) muziejuje. Muziejus išskirtinis tuo, kad yra pirmasis toks Lietuvoje ir vienintelis specializuotas, privatus brangakmenių muziejus Baltijos šalyse. Muziejuje eksponuojami brangieji, juvelyriniai ir retieji mineralai iš įvairių pasaulio radimviečių. Mokiniai buvo supažindinami su brangakmenių įvairove, mineralų paslaptingumu. IVa gimn. ir IVb gimn. klasių mokiniai vyko į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Čia eksponuojami Lietuvos ligoninių bei vaistinių įrengimai, baldai, medicinos prietaisai, dokumentai. Visiems buvo įdomu sužinoti kaip seniau buvo gaminami ir saugomi vaistai, kaip buvo gydomi ligoniai.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2017 17 spalio