Pamokos kitose erdvėse

Pamokos kitose erdvėse

Penktadienį, po dviejų pamokų visi gimnazijos vyresnių klasių mokiniai išskubėjo į pamokas kitose erdvėse. 5-okai mokėsi LSMU Veterinarijos akademijoje. Aplankė muziejų, anatomikumą ir stambių gyvūnų kliniką. Sužinojo kaip mokosi ir ką dirba veterinarijos gydytojai. Matė net mamuto dantį ir galėjome palaikyti mamuto ilties „gabaliuką“, kuris sveria kokius 2 kg. 6-okai – lankėsi Kauno tvirtovės VII forto edukacinėse programose. Edukacinės programos „Medžiagos aplink mus“ metu moksleiviai sužinojo, kuo skiriasi natūralios ir sintetinės medžiagos, tyrinėjo jų pavyzdžius bei degindami skirtingus pluoštus nustatė ar tai natūrali, ar sintetinė medžiaga. Programos „Kraujas – gyvybės tėkmė“ metu mokiniai susipažino su krauju, kaip su neatsiejama organizmo dalimi, taip pat sužinojo kraujo kilmę, sudėtį, funkcijas. Programos „Deimantinė matematika“ metu mokiniai sužinojo, kokiu būdu ir iš kur išgaunami deimantai, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto bei išsiaiškino, kokiais geometriniais ypatumais ir specifiniais parametrais pasižymi briliantai. 7i ir 8a – dalyvavo viktorinoje Kauno pilyje, susipažino su pilies istorija. 7a – dalyvavo edukacinėje ekskursijoje Tado Ivanausko muziejuje. 8i – savo žinias gilino Lietuvos farmacijos muziejuje. I gimnazinių klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Žalgirio mūšis“. IIa gimnazistai – apsilankė VDU. Mokiniai buvo supažindinti su įvairiomis  studijų programomis bei gavo vertingų patarimų kaip reiktų pasirinkti studijų kryptį. Mokiniams buvo pravesta ekskursija po fakultetą, supažindinta su erdvėmis bei biblioteka. Vienoje iš auditorijų mokiniams buvo pravesta paskaita – „Silkė. Mėšlas. Svajonės“. Šioje paskaitoje mokiniai suprato, kad reikia nebijoti paragauti silkės (t.y. kažko kitokio), imtis mėšlinų (t.y. nepopuliarių profesijų) ir nebijoti svajoti bei siekti svajonių. IIb klasės gimnazistai lankėsi Rotušės muziejuje ir  sužinojo, kaip laisvalaikį leido jų seneliai ir proseneliai. Interaktyvaus žaidimo metu persikėlė į tarpukario Kauną ir drauge su jaunuolių pora Veronika bei Kazimieru aplankė populiariausius to laikmečio paplūdimius, kavines, kino teatrus ir šokių aikšteles. III klasės gimnazistai lankėsi ,,Taurapolio“ spaustuvėje. Čia susipažino su knygų, kalendorių, dėžučių gamybos technologijomis. Pamatė, kad viskas programuojama ir kompiuterizuota.
Tik nedaugelis operacijų reikalauja žmogaus rankų.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 24 kovo