Pamoka Maironio lietuvių literatūros muziejuje

Pamoka Maironio lietuvių literatūros muziejuje

Gegužės  12 d. 7-9 kl. mokiniai  su lietuvių kalbos mokytoja Žaneta Malinauskiene ir rusų kalbos mokytoja Rita Petrauskiene lankėsi Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje – pamokoje  “Lietuvių literatūra – trumpai ir žaismingai”. Penkiose muziejaus salėse įrengtose pažinimui ir mokymuisi skirtose erdvėse mokiniai, suskirstyti grupelėmis, buvo pakviesti fragmentiškai keliauti per įvairius laikotarpius bei išbandyti gotikinio šrifto subtilybes, pasukti K. Donelaičio „Metų“ ratą ir atsakyti į klausimus, atrasti draudžiamos spaudos slėptuves, atpažinti lietuvių literatūros klasikus, nusifotografuoti Laisvės alėjoje ar Konrado kavinėje su Kaziu Binkiu, sukurti keturvėjišką eilėraštį, o vėliau, pakėlus užkardą, užeiti į cenzoriaus kambarėlį, pamatyti išeivių rašytojų gyvenimo akimirkas DP stovyklose, susipažinti su palikimu iš tremties, įsijausti į muziejininko-bibliotekininko ar literatūros žinovo vaidmenis, pakopinėti žinių medaus iš Bernardo Brazdžionio avilio ir… dar daug įdomybių buvo galima sužinoti apie lietuvių literatūrą!

Mokiniai užsiėmimo metu galėjo naudotis mobiliais telefonais ir viską liesti! Visi buvo sužavėti! Tiesa, mes buvome pirma grupė, išbandžiusi šią naują edukacinę programą!

Paskutinis atnaujinimas: 2017 15 gegužės