Nordplus Junior “Kitame krante” išvyka į Suomiją

Nordplus Junior “Kitame krante” išvyka į Suomiją

Įgyvendinant Šiaurės ministrų finansuojamą Nordplus Junior projektą “Kitame krante” 2018 metų vasario 26 –  kovo 2 dienomis 5 gimnazijos mokiniai – Lukas Gudžiūnas, Rytis Balasevičius, Otilija Pakalniškytė, Mikas Bendžius ir Saugintas Skilinskas bei 5 mokytojai – Renata Lincevičienė, Diana Murauskienė, Nelė Jurgelionienė, Danguolė Jacikienė ir Birutė Dručkutė lankėsi Suomijoje, Salo mieste esančioje Hermannin mokykloje. Kartu su mumis čia atvyko projekto partneriai iš Estijos bei Danijos. Mokiniai dirbdami tarptautinėse grupėse domėjosi  ne tik Suomijos istorija, bet ir  gilinosi į  savo šalies  praeitį, aptarė jos identitetą ir garsiausias  asmenybes, lankėsi Suomijos nepriklausomybės muziejuje, Turku pilyje.  Juk projekto tikslas ir yra pažymėti Estijos , Suomijos ir Lietuvos nepriklausomybės, o Danijos suvienijimo 100-mečius. Mokiniai gilino savo darbo grupėse gebėjimus, gyvendami šeimose tobulino anglų kalbos žinias bei plėtojo komunikacinius gebėjimus, taip pat susipažino su bedraamžių iš Suomijos kasdienybe, pomėgiais, laisvalaikiu.
Mokytojų lankymosi Suomijoje tikslas buvo susipažinti su Suomijos švietimo sistema, mokytojo darbu, pasisemti gerosios patirties. Viešnagės Alhaisten pradinėje mokykloje metu stebėjome, kaip sėkmingai CLIL taikoma nuo pirmos klasės, kaip atviros erdvės pritaikomos ir išnaudojamos mokymui(si). Įspūdį paliko net ir dėmesį padedantys koncentruoti bei išlaikyti specialūs mokykliniai baldai ( jų kaina,  aišku, didelė).
Turku mieste teko lankytis naujai renovuotoje Turun mokykloje. Ši mokykla glaudžiai bendradarbiauja su Turku pedagoginiu universitetu. Galbūt čia ir slypi sėkmingos Suomijos švietimo sistemos paslaptis. Universiteto studentai – būsimi mokytojai – labia daug laiko praleidžia mokykloje kartu su universiteto dėstytojais. Dėstytojai glaudžiai bendradarbiauja su mokyklos mokytojais, žino mokyklos problemas bei poreikius.
Rudenį lauksime svečių iš Suomijos, Danijos ir Estijos mūsų gimnazijoje.

Paskutinis atnaujinimas: 2018 25 balandžio