Neplanuota naktis, praleista Milane

Neplanuota naktis, praleista Milane

Vasario 2-9 dienomis trys gimnazijos mokiniai : Otilija Pakalniškytė, Alvina Podžeckaitė, Saugintas Skilinskas, ir dvi mokytojos:  Danguolė Jacikienė  ir Birutė Dručkutė, dalyvavo tarptautinio projekto „Cooperative School Networks in Key Skills for Sustainable and Qualified Career“ trečiose mokymo(si) veiklose, vykusiose pietinėje Italijoje, nuostabiame Fasano mietelyje. Savaitė buvo kupina darbinių veiklų. Aptartas skaitmeninės „Digital Business Teacher“ turinys bei pasiūlyti variantai knygos viršeliui ir pačiai knygai.  Tolimesnis darbas jau bus atliekamas Reunjono mokinių kartu su mokytojais, kurie padarys galutinį knygos maketą ir ją atspausdins.
Kadangi Italija garsėja savo mocarelos sūriu, džiaugėmės galimybe apsilankyti nedideliame galvijų ūkyje ir pažinti šio sūrio atsiradimo paslaptis bei pabandyti patiems susukti tą nuostabų sūrio kamuoliuką, sužinoti, kokie gebėjimai būtini, norint sėkmingai vystyti sūrio verslą, bei su kokiais iššūkiais susiduriama. Buvo smagu girdėti, jog ūkininkas, kuris dirba neatmestinai ir pagamina aukštos kokybės produktą, visiškai nebeturi sukti galvos dėl produkcijos realizavimo – jo produkciją užsisako ir pasiima tiesiai iš ūkio.
Italija tikriausiai kiekvienam asocijuojasi su picomis ir makaronais. O mums nusišypsojo laimė apsilankyti privačioje ypatingai aukštos kokybės  itališkų makaronų gamybos šeimyninėje įmonėje.  Įdomu buvo klausytis savininko pasakojimo, jog gamyba prasideda nuo kruopščiai atrenkamų, kokybiškų grūdinių kultūrų ir tik aukščiausios klasės aliejaus, naudojamo gamyboje.
Negalime nepaminėti ir pietinės Italijos istorinių sąsajų su Lietuva ir pasidžiaugti turėta galimybe aplankyti Šventojo Nikolo Baziliką Baryje, kur palaidota Žygimanto Senojo motina Bona Sforca.
Netikėtumų pateikė kelionė namo. Atvykę į Bari aerouostą šeštadienį ir jau net spėję nusišluostyti nuo skruostų ašaras, patogiai įsitaisėme lėktuvo krėsluose ir  išgirdome piloto pranešimą, jog niekur neskrisime ir turime išlipti iš lėktuvo, kadangi nustatytas lėktuvo gedimas. Viskas būtų lyg ir nieko, kokia čia problema-truputį anksčiau ar vėliau grįžti namo, bet…… Mūsų skrydis netiesioginis, Milane turime persėsti, o kadangi mūsų skrydis buvo atidėtas keturioms valandoms, mums, atskridus į Milaną,  lėktuvas į Vilnių jau buvo išvykęs…. Taigi, praleidę neplanuotą naktį Milane bei patyrę naujų nuotykių,  Vilnių sėkmingai pasiekėme sekmadienį.  Viskas gerai, kas gerai baigiasi, juk geriau neplanuotas apsistojimas Milane negu skrydis techniškai netvarkingu lėktuvu.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 3 gruodžio