NACIONALINIS PROJEKTAS „PAŽINTIS SU ŽYDŲ KULTŪROS PAVELDU“ – TOLERANCIJOS UGDYMO CENTRAMS IR BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGOMS

NACIONALINIS PROJEKTAS „PAŽINTIS SU ŽYDŲ KULTŪROS PAVELDU“ – TOLERANCIJOS UGDYMO CENTRAMS IR BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGOMS

2020 m. pradžioje Lietuvoje startavo nacionalinis projektas – meninės raiškos konkursas „Pažintis su žydų kultūros paveldu“. Projektas skirtas Lietuvos mokyklų bendruomenėms – paskatinti mokinius domėtis Lietuvos žydų istorija, kultūra, kultūriniu paveldu ir meninės raiškos priemonėmis išreikšti savo turimas žinias ir supratimą.

Konkursui buvo pateikta daugiau nei 100 darbų iš 42 Lietuvos mokyklų. Konkurso vertinimo komisija atrinko 60 darbų.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokinių: Faustos Šetkutės 5v kl., Gabijos Šimonytės 5v kl. ir Gintarės Malaukytės 7i kl. kūrybiniai darbai (dailės mokytoja Nelė Jurgelionienė, konsultantė – istorijos mokytoja Diana Murauskienė) pateko į geriausių darbų sąrašą ir yra eksponuojami Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro organizuojamoje parodoje.

Nacionalinį projektą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriu centru. Šis projektas vykdomas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

Nuoroda: https://www.komisija.lt/nacionalinis-projektas-pazintis-su-zydu-kulturos-paveldu-tolerancijos-ugdymo-centrams-ir-bendrojo-ugdymo-istaigoms/

Paskutinis atnaujinimas: 2020 10 gegužės