Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus išvažiuojamosios edukacijos programa „Kelionė į Egiptą“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus išvažiuojamosios edukacijos programa „Kelionė į Egiptą“

Spalio 22 dieną 6v ir 7v klasių mokiniai dalyvavo interaktyviame užsiėmime „Kelionė į Egiptą“.
Mokiniai „persikėlė“ į archaišką piramidžių ir didingų faraonų šalį. Senovės Egipto ekspozicija (skaitmeninėje ir realioje erdvėje) atvėrė jiems daugybę įdomių faktų, išgirdo dar negirdėtų istorijų, plaukė Nilu, statė šventyklas, žaidė „Krokodilų ir laivų mūšį“. Mokiniai gilinosi į senovės Egipto atsiradimo istoriją, dievų hierarchiją, mokslo atradimus, architektūros pasiekimus, gyvenimo būdą, papročius, mirusiųjų kultą, tikėjimą pomirtiniu gyvenimu. Sužinojo, kokią reikšmę turėjo Nilo potvyniai ir atoslūgiai, ir kaip tai įtakojo Egipto civilizacijos, trukusios 3000 metų atsiradimą. Kas valdė šalį, kokius dievus ir gyvūnus garbino egiptiečiai, kodėl faraonai statėsi didingas piramides iki šių dienų apipintas mitais ir keliančias daugybę klausimų, į kuriuos bando atsakyti mokslininkai. Kodėl Egipto gydytojai buvo laikomi geriausiais tų laikų medikais visame senovės Rytų pasaulyje, kas pirmasis atrado mumifikavimo technologiją. Kokią paskirtį turėjo Sfinksai prie šventovių. Ką pasakoja šventyklų sienose įamžinti bareljefai, piešiniai bei hieroglifai ir kokią reikšmę senovės Egipto mokslas bei kultūra turėjo Antikos ir Europos kultūrai.
Akimirkos iš interaktyvaus užsiėmimo…

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020 30 spalio