Nacionalinė meninė konferencija „Žydų vaikų istorijos“

Nacionalinė meninė konferencija „Žydų vaikų istorijos“

2019 m. sausio 25 d. Ariogalos Kultūros centre vyko meninė konferencija „Žydų vaikų istorijos“. Šiuo tradiciniu renginiu siekiama prisiminti iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyvenusių žydų istorijas ir kartu paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.
Konferencijoje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš 23 Lietuvos mokyklų, kurie pristatė savo paruoštas programas. Renginio metu buvo pristatyta naujaknyga apie Raseinių krašto žydus bei litvako Simono Krczmaro dailės kūrinių paroda „Paminklas Dieveniškėms“. Konferencijos dalyviai prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos „We Remember“.
Mūsų gimnaziją atstovavo ir pristatė istoriją „Mano širdis nenustos plakti“, pagal Trudi Birger prisiminimų knygą „Dukters meilės dovana“, Dominyka Ragolskytė 7i, Julija Stankevičiūtė IIa, Eglė Šernaitė IIIb, istorijos mokytoja Diana Murauskienė.
Programa-Ariogala-2019-01-25

Konferenciją organizavo: Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, Ariogalos gimnazija.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 30 sausio