Mokomasis vizitas į Latviją ir Estiją

Mokomasis vizitas į Latviją ir Estiją

Kokios Estijos švietimo laimėjimų sėkmės priežastys? Kaip Latvijai sekasi atnaujinti ugdymo programų turinį? Kaip atrodo estiška ir latviška mokykla ir pamokos jose? Pasimokyti, padiskutuoti ir susitikti su kolegomis 2019 m. lapkričio 6-9 d. pas kaimynus latvius ir estus išvyko projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyvaujančių Lietuvos mokyklų vadovai ir mokytojai, tarp kurių ir trys gimnazijos mokytojos : Akvilė Andziukevičiūtė – Jankūnienė, Žaneta Malinauskienė ir Ieva Kriaučiūnienė . Mokytojai iš visos Lietuvos lankėsi Rygos ir Talino mokyklose, stebėjo pamokas, susitiko su šių mokyklų mokytojais ir vadovais, susipažino su kaimyninių šalių švietimo sistema, sisteminiais pokyčiais, kitokiais mokymo būdais.
Lankantis estiškose mokyklose, daugeliui mokytojų į akis krito ten tvyranti laisva atmosfera: mokytojai ir mokiniai bendrauja be įtampos, pagarbiai, pamokose daug laisvės, diskusijų. Net keliose mokyklose galioja taisyklė, jog pradinių klasių mokiniai turi ilgąją 20 min. pertrauką lauke – į lauką einama kiekvieną dieną, bet kokiu oru. Latvijos mokyklos daugeliui pasirodė artimesnės mūsiškėms. Tiesa, čia taip pat yra savos specifikos, susijusios su rusakalbiais šalies gyventojais – pradėjus lankyti mokyklą pamokos vyksta abiem kalbomis, tačiau ilgainiui pamokų latvių kalba vis daugėja.
Visi po vizito grįžo geros nuotaikos ir pasisėmę  naujų idėjų.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 11 lapkričio