Mokinių ir mokytojų išvyka į Daniją

Mokinių ir mokytojų išvyka į Daniją

Spalio 23-27 dienomis 10 mūsų gimnazijos mokinių ir 5 mokytojai, įgyvendindami Nordplus Junior tarptautinį projektą „Kitame krante“, dalyvavo pirmose projekto mobilumo veiklose Danijoje. Mokiniai ir mokytojai kartu su partneriais iš Estijos ir Suomijos lankėsi Skovlund Efterskole. Ši mokykla išskirtinė tuo, jog mokiniai čia ne tik mokosi, bet ir gyvena mokyklos bendrabutyje. Gyvendami kartu mokiniai įgyja ne tik akademinių žinių, bet ir išmoksta rasti išeitį bei prisitaikyti bet kokioje situacijoje, išmoksta būti visuomenės dalimi, bendrauti bei bendradarbiauti. Įdomu tai, jog mokiniams labai patinka gyventi visiems kartu, toli nuo namų, nors mokykloje egzistuoja griežtos taisyklės, kurių visi be išimties laikosi.

Mokytojai susipažino su Danijos švietimo sistema, prioritetais,  mokytojų darbo metodais. Jiems teko lankytis dvejose privačiose mokyklose, „natūraliame“ darželyje, kur vaikai visą dieną bet kokiu oru praleidžia lauke, netgi miega lauko pašiūrėje miegmaišiuose, patiestuose ant elnio odos.

Mokiniai mobilumo metu susipažino su Danijos istorija, vykdė įvairius projektus, pristatė juos  (grupėse dirbo įvairių tautybių mokiniai), lankėsi Dybbol muziejuje, kur pajuto 1864 metų karo dvasią.

Projekto dalyviai visą kelią namo dalinosi įspūdžiais, diskutavo, ką galėtų pritaikyti savo mokykloje.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 10 lapkričio