Miłoszo filmo „GYVENIMO VIZOS” peržiūra Kauno IX forte

Lapkričio 11d. 8-11 klasių mokiniai su istorijos mokytojomis Diana Murauskiene ir Rita Yliene dalyvavo lenkų režisieriaus A. Milołszo dokumentinio filmo peržiūroje.

Filmas pasakoja apie japonų diplomatą Čhiunę Sugiharą, kuris labai rizikuodamas 1940 m. vasarą, padedamas lenkų žvalgybos karininkų, ir bendradarbiaudamas su Nyderlandų garbės konsulu Lietuvoje Janu Zwartendijku išgelbėjo tūkstančius žydų, daugiausia pabėgėlių iš Lenkijos. Č. Sugihara išdavė daugiau nei 2600 tranzitinių vizų per Japoniją vykti į kitas šalis, dažnai nurodant, kad vykstama į Kurasao salas, tuo metu priklausiusias Nyderlandams. Tačiau Kurasao niekas iš išgelbėtųjų taip ir nepasiekė… Per Vladivostoko ir Tsurugos uostus papuolus į Japoniją ir, dažniausiai, apsistojus Kobėje, pabėgėliams teko tvarkytis tolimesnius įvažiavimo ir išvykimo formalumus. Daliai jų labai pasitarnavo Lenkijos ambasados Tokijuje vadovas Tadeusz Romer. Jis koordinavo rūpinimosi pabėgėliais veiksmus ir gaudavo jiems Kanados, Australijos, JAV ar Naujosios Zelandijos  vizas.

Miłoszo filmas tai dokumentas, liudijantis tokių žmonių  kaip Čhiunė Sugihara, Janas Zwartendijkas ir Tadeusz Romer drąsą, bei tūkstančių išgelbėtų žydų istorijas, prisiminimus bei išgyvenimus.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 30 birželio