MES PRISIMENAME, KODĖL ESAME LAISVI…

MES PRISIMENAME, KODĖL ESAME LAISVI…

Ankstų sausio 13 – osios rytą vyko atvira istorijos/pilietiškumo pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai. Pamokoje dalyvavo IV gimnazijinės klasės mokiniai, gimnazijos Direktorius, pavaduotoja ugdymui Laima, matematikos mokytoja Algimantė, administratorė Gaiva, IT specialistas Tadas, buvusi mokinė, VDU studentė Eglė.
Nuotolinio susitikimo metu, uždegdami atminimo žvakeles, prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos “Atmintis gyva, nes liudija”, prisiminėme Sausio 13 – osios įvykius, pagerbėme tylos minute žuvusiųjų už laisvę atminimą.
Ernesta su Vilte pasidalino perskaityta istorija apie tai, kaip Kazimieras Motieka benzino bakelyje paslėpė ir pergabeno į kardinolo Vincento Sladkevičiaus butą (Kaune) Kovo 11 – osios aktą, kurį, aprimus neramumams šalyje, perdavė Algirdui Brazauskui.
Viltė, Julija, Eglė, Beatričė, Augustė, Nedas, Vaidas ir Arijus dalyvavo diskusijoje apie laisvės sampratą, atsakomybę, pasirinkimus, drąsą ir baimes, dalyvavimą Lietuvos – Ukrainos palaikymo pilietinėje akcijoje. Į diskusiją įsijungė ir gimnazijos Direktorius, pavaduotoja Laima.
Pamoką vedė istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Diana.

Paskutinis atnaujinimas: 2021 13 sausio