Mes esame Lietuva

Mes esame Lietuva

Senoliai sakydavo, kad, kaip metus pradėsi, tokie jie ir bus. Tikime, kad metai bus tikrai geri, nes daug gražių švenčių Lietuva pasitinka būtent metų pradžioje.
Dar visai neseniai kartu su visos Lietuvos žmonėmis minėjome Laisvės Gynėjų dieną, o štai jau ir vasario mėnuo. Vasaris turtingas ne tik Šv. Valentino diena ar Užgavėnėmis. Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena – Vasario 16-oji sušildo žmonių širdis bei sielas, kasmet primena mums, kaip gimė, kūrėsi ir grūdinosi mūsų valstybė. Kovo mėnuo taip pat turtingas valstybine švente – minėsime jau 32 –uosius Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metus.
Kad kiekviena gimnazijos klasė prisidėtų savo darbais ir kūryba laukiant ir švenčiant valstybines šventes, mokiniams buvo pasiūlyta piešiniais, plakatais ar koliažais pavaizduoti įvairius Lietuvos istorijos įvykius. Gimnazijos laiptinės sienos tapo mokinių darbų eksponavimo erdve.
Lipant laiptais į viršų, nejučia persikeli į XI amžiaus pradžią, atrodo girdi kaukšint karaliaus Mindaugo žirgo kanopas ar kaukiantį geležinį Vilniaus vilką. Jus pasitinka romantiškoji Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės pora. Mokinių dėka atgijo lietuviškoji „Žana d‘Ark“ – Emilija Pliaterytė. Lietuviško žodžio kainą  ir spaudos draudimo metus mena knygnešio siluetas ir verpimo ratelis. Kylame toliau ir sutinkame 1918m. Vasario 16 – Nepriklausomybės akto signatarus bei tarpukario architektūros šedevrus automobiliu „važiuojančius apžiūrėti“ LR Prezidentus. Didvyrišką kovą su sovietiniais okupantais primena A. Ramanausko – Vanago stilizuota figūra ir netoliese liepsnojanti R. Kalantos auka. Spalvoti kardeliai primena „Baltijos kelią“, o tankas prie Televizijos bokšto – lemtingus Sausio 13 –sios įvykius.
Mokinių stilizuotos Lietuvos istorijos laiko juostą vainikuoja piešinys „Mes esame Lietuva“ – taip gimnazistai mato dabartį ir Lietuvos ateitį. Ir jie teisūs. Mes esame Lietuva.

Paskutinis atnaujinimas: 2022 10 vasario