Menai, technologijos ir sportas Ispanijoje

Menai, technologijos ir sportas Ispanijoje

Erasmus+ KA2 projektas „Art, Technology & Sport keep me bound to my School“ 2018 metų balandžio 08-14 dienomis sukvietė projekto partnerius iš Estijos, Turkijos, Portugalijos, Graikijos ir Lietuvos į nuostabų Kartagenos mietą saulėtojoje Ispanijoje ( gaila, bet  tomis dienomis saulė mūsų tenai visai nelepino) į paskutines tarptautines mokymo(si) veiklas. Galbūt simboliška, bet šios mokymo(si) veiklos apėmė visas tris pagrindines projekto sritis – technologijas, sportą ir menus.
Kartagena labai svetingai priėme 10 mokytojų ir 19 mokinių iš svečių šalių. Mūsų gimnazijai Kartagenoje atstovavo Ernestas Mikolaitis, Mikas Bendžius, Dovydas Juknelis ir Eglė Adomėnaitė bei juos lydinčios mokytojos Vaida Juškevičienė ir Birutė Dručkutė.
Mokiniai buvo suburti į tarptautines komandas iš 4 asmenų. Kiekviena dalyvavo robotų, kuriuos visi kartu pasidarė iš lego dalelių pagal duotus nurodymus ir užprogramavo, sumo varžybose, išbandė savo jėgas jugger ir football-bubble sportiniuose žaidimuose, savo žinias apie šalių partnerių istoriją, kultūrą, tradicijas, papročius, politiką pasitikrino dalyvaudami mobiliame žaidime „Mesk man iššūkį ir aš išmoksiu“ , kuris buvo sukurtas projekto metu bendradarbiaujant su Kartagenos politechnikos universitetu. Ko gero pats jautriausias ir prasmingiausias mokymo(si) veiklų renginys buvo Solidarumo koncertas, kurio metu už bilietus surinktos lėšos skirtos paremti trečių šalių vaikus. Koncerte, kuris vyko Kartagenos politechnikos universiteto salėje, dalyvavome kartu su mokiniais iš priimančios mokyklos bei Ispanijos populiariais atlikėjais…
Laisvalaikiu turėjome puikią galimybę susipažinti su Kartagenos miesto savitumu, istorija, pabuvoti senajame romėnų teatre, pasisvečiuoti miesto rotušėje,  apsilankyti Murcijoje, prieš išskrendant iš Santa Barbaros pilies, esančios ant kalno, pažvelgti į Alikantę.
Vaikai gyvendami šeimose turėjo puikią galimybę tobulinti anglų kalbos komunikacinius gebėjimus, susipažinti su bendraamžių pomėgiais, laisvalaikiu, šeimos tradicijomis bei papročiais. Ispanai visus labai svetingai ir šiltai priėmė, visiems užteko jų dėmesio bei nuoširdaus rūpesčio.
Gera buvo matyti nuoširdžias ašaras vaikų akyse atsisveikinant …
Gaila, bet projektas eina į pabaigą, liko paskutinis projekto partnerių susitikimas Graikijoje š.m. gegužės 14-18 dienomis, kurio metu ir bus apibendrinta bei įvertinta visa dvejų metų projekto veikla bei pasiekti rezultatai Tačiau įspūdžiai ir malonios darbo bei susitikimų akimirkos liks visam laikui kaip ir neįkainojama patirtis, įgyta projekto metu.

Paskutinis atnaujinimas: 2018 26 balandžio