Lyčių lygybė – realybė ar mitas?

Lyčių lygybė – realybė ar mitas?

Saulėtą spalio 15-osios sekmadienį Rugilė ir Žemyna 9v, Aurėja 9b, Vilius 8a ir Rokas IIIgi, lydimi mokytojų Naglio ir Birutės išvyko pas kaimynus latvius, kurie pasitiko gausiu lietumi. Į nedidelį, bet jaukų Gulbene miestelį lietuvius, graikus, kroatus, italus ir portugalus sukvietė antrasis Erasmus+ KA220 projekto „Think Global, Learn Being Entrepreneur in Europe!” tarptautinis susitikimas, kurio metu mokiniai nagrinėjo lyčių lygybės temą, ieškojo vis dar kylančių problemų sprendimų.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui ir susitelkimui būsimoms bendroms veikloms. Po pažinties su priimančia mokykla, visų projekte dalyvaujančių šalių: Latvijos, Kroatijos, Italijos, Graikijos, Lietuvos ir Portugalijos – mokiniai pristatė namų darbus – lyčių lygybės situacijos gimtojoje šalyje apžvalgą.
Po pietų mišriose grupėse su kitų šalių mokiniais mūsų atstovai: Rugilė, Žemyna, Aurėja, Vilius ir Rokas – dalyvavo robotikos, menų, animacijos, plakatų kūrimo ir stereotipų pažinimo dirbtuvėse.
Antrąją vizito Latvijoje dieną prasidėjo Stamerienos pilyje. Čia jie ne tik susipažinome su šiuo romantizmo perlu, bet ir diskutavome lyčių lygybės bei įtraukios visuomenės temomis.
Po pietų mokiniai iš šešių projekte dalyvaujančių šalių bendravo su Gulbenės miestelio bendruomenės (policijos, savivaldybės, bibliotekos, menų ir kt.) atstovais apie lyčių lygybės situaciją jų įstaigose ir savo atradimus pristatė savo bendraamžiams.
Trečiąją dieną projekto dalyviai turėjo galimybę pademonstruoti verslumo gebėjimus, ieškodami naujų produktų ar paslaugų idėjų, kurie padėtų spręsti lyčių lygybės problemas. Savo sukurtus verslo modelius mokiniai pristatė mokytojų komisijai.
Lankydamiesi Sveki mokykloje, skirtoje specialiųjų poreikių mokiniams susipažinome su ugdymo procesu, dalyvavome vietinių mokinių vedamose dirbtuvėse bei visi kartu šokom elatvių liaudies šokius.
Viešnagė Gulbenėje, Latvijoje, rodos, tik įsibėgėjo, o jau pradėjome galvoti apie ateitį. Ketvirtadienį tarptautinio Erasmus+ projekto „Think Global, Learn Being an Entrepreneur in Europe!” dalyviai susipažino su kita projekto stotele – Sicilijos saloje įsikūrusia italų mokykla. O vakare šeiminkai svečiams suorganizavo atsisveikinimo vakarą su tradiciniais latviškais patiekalais ir šokiais.
Tiesa, pirmoji dienos pusė buvo darbinga – aplankyta baldus IKEA kompanijai tiekianti gamykla „Avoti” ir dienos centras, besirūpinantis negalią turinčiais asmenimis.

Greitai, smagiai, turiningai prabėgo penketas dienų Latvijoje. Sekantis projekto partnerių darbinis susitikimas 2024 metų balandžio 15-19 dienomis Sicilijoje.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 5 lapkričio