Literatūros pamoka netradicinėje erdvėje

Literatūros pamoka netradicinėje erdvėje

Rugsėjo 25 d. mūsų gimnazijos mokiniai (7i ir Ii) dalyvavo edukaciniame projekte Kauno kameriniame teatre. Šiam edukaciniam projektui pasirinktas Kazio Borutos kūrinys „Baltaragio malūnas“ suteikia plačias žanrinės įvairovės teatre interpretacijas.Todėl moksleiviams teatrinių žanrų kaleidoskopo intensyvumas neleido nuobodžiauti, o veiksmo interaktyvumas, kai moksleiviams patiems teko imtis vaidmenų, sudarė ne teorinį, o fizinį literatūros kūrinio pojūtį. Iš teatro išsinešė supratimą apie romaną ir tuo pačiu žanrinę literatūros ir teatro įvairovę, o galiausiai – elgesio viešoje vietoje patirtį. Aktyviai dalyvavo veiksme, susipažino su literatūros kūrinio struktūra: siužetu, personažais, galimomis kūrinio interpretacijomis. Mokėsi analizuoti ir interpretuoti literatūrą, o stebėdami, kaip ji virsta scenos menu, išsiaiškino skirtumus tarp pagrindinių dramaturgijos žanrų: tragedijos, komedijos ir dramos.Susipažino su teatro sceninės raiškos galimybėmis.Patyrė komandinio darbo privalumus ir mokėsi atsakomybės prieš kitus kūrybinės grupės narius. Pasitikrino savo drąsos, savikritiškumo, savitvardos išsiugdymo ribas, ambicijų pagrįstumą, savivertę. Šį projektą kūrė teatro pedagogė Kristina Kazakevičiūtė, teatrologė Alma Masiulionytė, Edita Niciūtė ir šviesų dailininkas bei garso režisierius Gintaras Povilavičius.Puiki pamoka netradicinėje aplinkoje.

Paskutinis atnaujinimas: 2018 26 rugsėjo